Corona Virüsü Otopsilerinde Şok Edici Ayrıntılar

Corona Virüsü Otopsilerinde Şok Edici Ayrıntılar

Corona Virüsünden Hayatını Kaybeden  hastalar üzerinde yapılan otopsilerde korkutan ayrıntılar ortaya çıktı.

Çin’in resmi haber ajansı Xinhua’da yer alan habere göre, Peking Üniversitesi Birinci Hastanesi’nde bulaşıcı hastalık uzmanı Wang Guiqiang başkent Pekin’de düzenlenen basın toplantısında, Çinli araştırma gruplarının hayatını kaybeden 29 coronavirüs hastası üzerinde otopsi yaptığını, virüsün ölümden sonra da akciğerde varlığını sürdürdüğünü ve bağışıklık sistemine zarar verdiğini ifade etti.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNDE CİDDİ HASAR GÖRÜLDÜ

Uzman ayrıca eş zamanla enfeksiyonların, hastanın durumunun ağırlaşmasının ve hatta ölümünün önemli nedenleri arasında olduğunu belirterek, hasar görmüş bağışıklık sistemi nedeniyle hastaların bakteriyel ve fungal (mantarla ilgili) enfeksiyonlara karşı daha savunmasız hale geleceğini ve hali hazırda ağır durumda olan hastalarda bunun gözlemlendiğini açıkladı.

Guiqiang , yapılan otopsilerin hastaların bağışıklık sisteminde ciddi hasar olduğunu ortaya çıkardığını belirterek,hastaların ölümünde ‘çok önemli bir etken’ olabileceğini belirtti. Guiqiang, enfeksiyonun, akciğerlerde sadece ciddi patolojik değişikliklere neden olmadığını ve aynı zamanda küçük bronş tüplerinde salgılara neden olduğunu bunun da oksijenin bağlanmasını zorlaştırdığını açıkladı.

DİĞER ORGANLARDA DA FARKLI DERECELERDE HASAR GÖRÜLDÜ
Bulaşıcı hastalık uzmanı Guiqiang’a göre, hastanın solunum yolunu açık tutmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek klinik olarak önem oluşturuyor. Uzman ayrıca eş zamanla enfeksiyonların, hastanın durumunun ağırlaşmasının ve hatta ölümünün önemli nedenleri arasında olduğunu belirterek, hasar görmüş bağışıklık sistemi nedeniyle hastaların bakteriyel ve fungal (mantarla ilgili) enfeksiyonlara karşı daha savunmasız hale geleceğini ve hali hazırda ağır durumda olan hastalarda bunun gözlemlendiğini açıkladı. Ayrıca Guiqiang, kalp, karaciğer ve böbreklerin de farklı derecelerde zarar gördüğü tespit edildiğini belirtti.
CORONAVİRÜSTEN DÜNYADA KAÇ KİŞİ ÖLDÜ?

Coronavirüse yakalanan enfekte hastaların sayısı dünya üzerinde şu an 434,595

Ölümlerin sayısı ise 19 bin 603 olarak belirtiliyor.

Türkiye’de de durum farksız corona virüsü vaka ve ölüm sayıları günden güne artıp vatandaşları endişelendirmekte.

Leyla Gündoğdu

Yazarımız , Mersin Üniversitesi - Pazarlama ve Anadolu Üniversitesi -İşletme Mezunu Bilgi İşlem,Reklam,Pazarlama,Yönetim,Tekstil,Perakende,Halkla İlişkiler ve Müşteri İlişkileri gibi bir çok sektör ve departmanlar hakkında bilgi ve deneyim sahibi. Web Tasarımcı. Teknolojixhaber.com ve Laflaf.net web sitelerinde Kategori Yöneticisi - Yazar.Sürekli kendini geliştiren,gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven araştırmacı ve iyi bir gözlemci.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir