Elon Musk ‘Corona Virüsle Mücadele’ İçin Solunum Cihazı Üretmeye Hazır Olduklarını Açıkladı!

Elon Musk ‘Corona Virüsle Mücadele’ İçin Solunum Cihazı Üretmeye Hazır Olduklarını Açıkladı!

Koronavirüs salgınını ciddiye almadığı için eleştirilere maruz kalan Elon Musk, şirket olarak ihtiyaç halinde solunum cihazı üretmeye hazır olduklarını açıkladı.

 

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada, şirketinin ihtiyaç halinde solunum cihazı üretmeye hazır olduğunu bildirdi.

Musk, Mart ayının başlarında koronavirüs (Covid-19) sagılınını ciddiye almadığı için eleştirilere maruz kalmıştı. Tesla CEO’su salgınla ilgili paniği “aptalca” olarak değerlendirdi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) daha önce tüm ülkelerden tıbbi ekipman üretimini artırmasını istemişti. Musk, takipçilerinden birine verdiği cevapta şirket olarak yardıma hazır olduklarını ifade etti.

GM ve Ford da desteğe hazır

Tecrübeli yönetici bu konuda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Tesla karmaşık havalandırma ve klima sistemlerine sahip otomobiller üretiyor. SpaceX yaşam destek sistemleriyle donatılmış uzay aracı yapıyor. Suni solunum cihazları çok karmaşık değil, ancak bunları üretmeye hemen başlayamayız.”

General Motors ve Ford da dahil olmak üzere diğer büyük otomobil üreticileri de suni solunum cihazı üretimine yardımcı olmaya hazır olduklarını açıklamışlardı.

Munise Ayasun

Yazar, 1995 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi, İlahiyat Fatültesi- Temel İslami Bilimler Bölümünden Lafız-Anlam Problematikçisi olarak mezun oldu. Farklı yerler gezip yeni tecrübeler edinmeyi seven yazar, her insanın keşfedilmeyi bekleyen birer dünya olduğuna inanıyor. Çeşitli yöntemlerle kedini geliştirmeye devam ederken deneyimlerini amatör fotoğrafçılıkla kalıcı hale getirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir