Huawei’den Yapay Zeka Destekli Koronavirüs Tanı Hizmeti

Huawei’den Yapay Zeka Destekli Koronavirüs Tanı Hizmeti
Huawei Cloud, tıbbi görüntüleri hızlı bir şekilde analiz eden ve doktorlara ulaştıran yapay zeka destekli bir koronavirüs tanı hizmeti geliştirdi. Şirket, üniversite ve hastanelere sunduğu bu hizmetle doktorların üzerindeki yükü hafifletiyor.

Huawei’nin yapay zeka (AI) kurumsal bulut hizmeti birimi olan Huawei Cloud, Huazhong Bilim & Teknoloji Üniversitesi ve Lanwon Technology ile birlikte COVID-19 için yapay zeka destekli bir kantitatif tıbbi görüntü analiz hizmeti geliştirdi.

Huawei Cloud’un yapay zeka destekli tıbbi görüntü hizmeti, CT (bilgisayarlı tomografi) verilerini doğru bir şekilde analiz ederek doktorlara otomatik ve hızlı bir şekilde gönderebiliyor. Koronavirüsü doğru bir şekilde teşhis edebilen sitem, doktorların üzerindeki iş yükünü azaltıyor.

Huawei'den Yapay Zeka Destekli Koronavirüs Tanı Hizmeti ile ilgili görsel sonucu

Hizmet, Huawei Ascend serisi AI yongalarının güçlü işlem yeteneğini kullanarak vakaları saniyeler içinde teşhis edebiliyor. Bu hizmet, doktorların kantitatif görüntü değerlendirmesinden onlarca kat daha hızlı ve bu da tanı verimliliğini büyük ölçüde artırıyor.

Huawei Cloud’un bilgisayar görüşü ve tıbbi görüntü analiz teknolojileri, doktorların tarama ve kontrol olanaklarını kolaylaştırarak koronavirüsün erken, gelişmiş ve şiddetli aşamalarını daha doğru bir şekilde ayırt etmelerine yardımcı olmak için klinik bilgileri ve laboratuvar sonuçlarını birleştiriyor.

huawei cloud, koronavirüs

Platform, Huawei Cloud AI Ascend küme hizmetini ve ModelArts tek noktadan AI geliştirme ve yönetim platformunu kullanarak tıbbi görüntü analizi, model eğitimi ve değerlendirmesi ve render uygulaması ile üniversiteler ve hastaneler için güçlü destek sağlıyor.

Koronavirüs tanısı için geliştirilen “AI + CT” tıbbi görüntü analiz hizmeti, Huawei Cloud’un EIHealth tıbbi görüntü analiz platformuna dayanılarak geliştirildi. Huawei’ye göre Huawei Cloud, COVID-19 üzerinde yapay zeka tabanlı bilimsel araştırma projeleri yürütmek için çeşitli endüstrilerle birlikte çalışıyor.

Huawei'den Yapay Zeka Destekli Koronavirüs Tanı Hizmeti ile ilgili görsel sonucu

Yasemin ACAR

İ.Ü. Okul Öncesi Öğretmeni Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sağibim. Bir yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com yazarlık yapmaktayım. İnsanların faydalanacağı bilgileri araştıran, son dakika teknoloji haberlerini yazan bir yazarım. Veee bunları yapmaktan çoook keyif alıyorumm.... Beni takip edip haberlerimi okumaya devam edin lütfeennnn :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir