SAMSUNG YEMEK ROBOTUNUN İLGİ ÇEKEN ŞOVU

SAMSUNG YEMEK ROBOTUNUN İLGİ ÇEKEN ŞOVU

Samsung, Bot Chief adını verdiği yemek robotu ile kullanıcıların tercihlerine göre farklı tariflere göre yemek hazırlayabiliyor.

Henüz sadece “şov” amacını taşıyan ve prototip olarak geliştirilen Bot Chief kısa sürre içinde akıllı evlerde ve akıllı restoranlarda hizmete girmesi planlanan teknolojileri temsil ediyor.

Yapay zeka ve robot donanımları sayesinde yemek yapmak kısa süre sonra robotlar tarafından gerçekleştirilecek otomatik bir işleme dönüşecek.

Bot Chief şimdilik yemek hazırlamak için önce doğru yerlere yerleştirilmiş doğru malzemeleri bulmak zorunda. Ancak yakın gelecekte yapay zeka sayesinde, robotların yemek malzemelerini tanıyacağı ve tariflerde nasıl kullanacağını sezerek malzemeleri işleyebilmesi üzerine çalışılıyor.

Bot Chef aynı zamanda, kendisi için hazırlanmış özel yemek tariflerini de internetten indirip bu tariflere uygun yemekler hazırlayabiliyor. Samsung,  bu robotu hayata geçirmek için mutfak ve restoran donanımları üreten firmalarla işbirliği fırsatları aradığını da vurgulanıyor.

Ayroca Bot Chief şu anda mutfakta ev sahibine yemek hazırlamada destek olmak için kullanılabiliyor. Örneğin ev sahibi robotu, sebzeleri istediği şekilde doğraması için programlayabiliyor. Ancak yine de basit bir blendır kullanmak yerine mutfağa pahalı ve dev bir robot yerleştirmek şu an için mantıklı görünmüyor.

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir