Üretime Geçici Süreyle Ara Verme Kararına Oyak Renault’da Katıldı

Üretime Geçici Süreyle Ara Verme Kararına Oyak Renault’da Katıldı

Koronavirüs otomotiv sektörünü de derinde etkiledi. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, koronavirüs ile mücadele kapsamında 26 Mart itibarıyla faaliyetlerine kademeli olarak geçici bir süre ara verdiğini açıkladı.

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları tarafından yapılan açıklamada, şirketin, koronavirüs salgını yakından takip ettiklerini ve izleyecekleri yolla ilgili  “Her zaman önceliğimiz olan çalışan sağlığını göz önüne tuttuk. Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda önleyici tedbir ve uygulamaları bugüne kadar devreye aldık, almaya da devam ediyoruz. Faaliyetlerimizin büyük bir kısmına 26 Mart itibarıyla kademeli olarak geçici bir süre ara veriyoruz ” dedi.

Üretime yeniden başlama tarihi belli değil:

 

 

Üretime yeniden başlama tarihinin ülkedeki ve dünyadaki gelişmeler doğrultusunda belirleneceği kaydedildi. Şirketin açıklamasında, “Oyak Renault iş paydaşları, faaliyetler ve üretimin yeniden başlatılmasıyla ilgili tüm önemli gelişmeler hakkında Oyak Renault web sitesi ‘www.oyak-renault.com’ üzerinden bilgilendirilecektir” denildi.

Pınar Demirtaş

Yazar, 1996 Beyoğlu/İstanbul doğumlu. Ankara Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Medipol Üniversitesi İç Mekan Tasarımı bölümünde eğitimine devam ediyor. Bir çok STK'da aktif ve gönüllü olarak faaliyetlerde bulunmuştur. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek ve kitap okumak ilgi alanlarının başında gelmektedir. Şubat ayından bu yana Teknolojixhaber.com ve LaFLaF.net' de yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir