Xiaomi Mi 10 5G Türkiye fiyatı beklenenin üzerinde

Xiaomi Mi 10 5G Türkiye fiyatı beklenenin üzerinde

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden Xiaomi, kısa süre önde yeni üst segment modelleri Mi 10 ve Mi 10 Pro’yu tanıttı.

Gerek Xiaomi Mi 10 gerekse de Mi 10 Pro kamera performansıyla teknoloji tutkunlarını büyüledi. Şimdi bu iki model global pazarda boy göstermek için hazırlanıyor.

Xiaomi Mi 10 5G Türkiye fiyatı beklenenin üzerinde olacak

Bilindiği üzere Xiaomi agresif fiyat politikasına sahip olan bir şirket. Dolayısıyla bir telefonda Xiaomi logosunu gördüğünüz zaman uçuk bir fiyata sahip olmasını beklemiyorsunuz. Lakin bu durum Xiaomi Mi 10 5G modeli ile tarihe karışabilir.

27 Mart’ta global lansmanı düzenlenecek olan telefonun fiyat bilgileri geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Buna göre Xiaomi Mi 10 5G İngiltere’de selefi Mi 9’dan hemen hemen yüzde 50 oranında daha pahalı olacak.

Mi 9 İngiltere’de ilk çıktığında 500 sterlin gibi bir fiyata sahipti. Mi 10 5G ise 700 sterlinlik fiyatıyla kullanıcıların beğenisine sunulacak.

700 sterlin hali hazırdaki kurla bile 5400 TL gibi bir tutara denk geliyor. Elbette işin içerisinde yüzde 50’ye varan ÖTV, yüzde 18 KDV, yüzde 10 TRT payı ve yüzde 1 Kültür Turizm Bakanlığı kesintisi eklenince fiyat rahat bir şekilde 7000TL’yi bulacak.

Dolayısıyla artık Xiaomi de almak isteseniz uçuk paralar ödemeniz gerecek.

Hilal Aytaç

Yazar, 1996 Sarıyer/İstanbul doğumlu. Ataşehir Adıgüzel MYO sivil havacılık kabin hizmetleri mezunu. Anadolu Üniversitesi açıköğretim Havacılık Yönetimi bölümünde eğitimine devam ediyor. Teknoloji ve dil gelişimi ilgi alanlarının başında gelmektedir. Mart ayından bu yana Teknolojixhaber.com ve LaFLaF.net' de yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir