Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

1 milyon yazılımcı projesine başvuru nasıl yapılır?

Türkiye’ye yazılım alanında tarihi bir kapasite kazandıracak “1 Milyon Yazılımcı Projesi”tamamlandı. Peki, 1 milyon yazılımcı projesine başvuru nasıl yapılacak? 1 milyon istihdam uygulaması kullanıcı kılavuzu…

 “Tarihi bir istihdam hamlesi olan bu proje, Türkiye’ye ve gençlerimize yazılımda çok daha ileri noktaya ulaşma imkanı sağlayacak.” 

Yeni Ekonomi Programı Eylem Planı kapsamındaki istihdam projeleri içerisinde kendilerini en fazla bu projenin heyecanlandırdığına işaret eden Albayrak, “Tarihi bir istihdam hamlesi olan bu proje, Türkiye’ye ve gençlerimize yazılımda çok daha ileri noktaya ulaşma imkanı sağlayacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak, uzun zamandır üzerinde çalışılan Türkiye’ye yazılım alanında tarihi bir kapasite kazandıracak “1 Milyon Yazılımcı Projesi”nin tamamlandığını bildirerek, dün  açıklanan proje kapsamında gençlere online eğitim ile yazılımcı olma imkanı sağlayacaklarını aktardı.

1 Milyon İstihdam Uygulaması’na nasıl erişilir?

Kamuda ve özel sektörde, Bilgi Teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak isteyenlerin özgeçmişlerinin oluşturulması kapsamında “1 Milyon İstihdam” uygulamasına başvurular erişime açıldı.

1 Milyon Yazılımcı Projesi”ne katılmak isteyenlerin internet üzerinden başvuru yapacağını ve hemen eğitime başlanacak.

Bakan Albayrak, “Genç arkadaşlarımızın aldığı her eğitim ve başarı dereceleri, hazırladıkları öz geçmişlerine otomatik olarak işlenecek.” dedi.

1 Milyon İstihdam projesine :

https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login” adresi üzerinden kayıt olunacak.

1 Milyon İstihdam uygulaması kullanıcı kılavuzuna erişmek için tıklayınız.

Related posts

Koronavirüse önemli gelişme: 1 dolara test

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

10 Mart! PowerUp,İçin Başvuru Süreci Uzatıldı…

Meryem ACAR

16. Verimlilik Günleri, 10-12 Mart’ta Gazi Üniversitesi’nde

Yasemin ACAR

Yorum Yap