Teknolojix Haber
MOBİL

108 MP Kameralı Telefon mu Geliyor!!

OneUI 2’de Ortaya Çıkan Kodlar, Samsung’un 108 MP Kameralı Telefonunu Doğruladı..

Şimdiye dek önümüzdeki yılın bahar aylarında tanıtılması beklenen Galaxy S11’e dair pek çok sızıntıyla karşılaşmıştık. Elde edilen bilgilerden en yenisi ise Samsung’un kendi arayüz uygulaması OneUI 2.0’da karşımıza çıktı. Buna göre Samsung Galaxy S11 ve gelecekteki Samsung telefonlar, 108 MP sensör ile birlikte gelecek.

2019’un yavaş yavaş sonuna yaklaşmaya başladığımız bu dönemlerde, gelecek yılın amiral gemilerinden ilk detaylar da gelmeye başladı. Bu amiral gemisi cihazlardan biriyse gelecek yılın ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S11. Yeni çıkan bazı söylentilere göre bu cihaz, muhtemelen Samsung’un yeni 108MP ISOCELL Bright HMX kamerasıyla birlikte geliyor.

Bu bilgi nasıl onaylandı ve nereden çıktı diyecek olursanız da Samsung’un kendi arayüz yazılımı olan OneUI 2.0’ın kamera uygulamasında yer alan kodlar sayesinde onaylandığını söyleyebiliriz. İşin bir başka ilginç yanı ise Samsung Galaxy S11’in bu güçlü sensörleri kullanacak olan tek Samsung telefon olmaması. Sızıntıya göre Samsung’un gelecekteki telefonları, 12.000 x 9.000 piksel çözünürlüğünde fotoğraf çekimini destekleyecek ve bu değer 108 MP olacak.

Galaxy S11’in 108 MP’lik sensörü, 4’ü 1 arada teknolojisi ile gelecek:

Samsung, yeni Galaxy S11 serisinde 108 MP sensörünü QuadBayer 4’ü 1 arada teknolojisiyle kullanıyor. Bu piksel birleştirme teknolojisi, birçok ayrıntıya sahip net bir 27 MP resim oluşturmak için 4 pikseli 1 piksel içinde birleştirebiliyor. Bu teknoloji sayesinde 12 MP fotoğraflar da üretilebileceği ve yüksek çözünürlükte 108 MP’lik çekimler yapılabileceği de söyleniyor. Bu noktada Samsung’un yaklaşan Galaxy S11’de ikinci nesil bir 108 MP sensör kullanacağı belirtiliyor.

Sızıntının bir başka dikkat çeken noktası ise Galaxy S11’in en boy oranına dair içerdiği bilgiler oldu. Daha önceleri Galaxy S11’in 20:9 en boy oranında geleceği iddialarını doğrulayan kaynak kodları, bu temelde 11. nesil Galaxy S’lerin eskilere kıyasla daha uzun olacağını da kanıtlamış oldu.

Yeni nesil telefonunda pek çok değişikliğe giden Samsung, Galaxy S serisini çok daha cazip bir hâle getirmek istiyor gibi görünüyor. Nihayetinde dev markalar, gelişen teknoloji dünyasında sürekli farklılaşmak zorunda ve Samsung, bunu en iyi yapanlardan biri.

Related posts

Telekomünikasyon Alanında Çin 6G Çalışmalarında Büyük Yankı Uyandırıyor… 

Meryem ACAR

Realme Narzo 20, Narzo 20 Pro Ve Narzo 20A tanıtıldı! İşte Özellikleri Ve Fiyatları!!!

M. Büşra Kaya

Alcatel 1S (2020) Türkiye’de Satışa Çıktı! Özellikleri ve Fiyatı!

Yorum Yap