Teknolojix Haber
SEKTÖREL

13. Ankara Startup Zirvesi, Geri Sayım Başladı

“Üniversite öğrencileri tarafından düzenlenen en büyük girişimcilik etkinliği” olma niteliğini taşıyan ve Bilkent Genç Girişimciler Kulübü tarafından düzenlenen 13. Ankara Startup Zirvesi, 15 Aralık tarihinde Bilkent Otel’de kapılarını açacak.

Türkiye’nin ilk startup zirvesi olan Ankara Startup Zirvesi, bu yıl 13. kez kapılarını ziyaretçilere açacak. Türkiye’nin Endüstri 4.0’daki hak ettiği yeri alması ve Endüstri 5.0’a giden yolda yeni fikirler ortaya çıkarması amacını taşıyan etkinlik, bu nedenle yenilikçi ve farklı fikirleri öne çıkarmaya büyük önem veriyor.

Ankara Startup Zirvesi, katılımcı kitlesiyle melek yatırımcılar, yatırım grupları ve web-mobil tabanlı projeleri olan girişimciler için adeta bulunmaz bir hint kumaşı. Kar amacı gütmeyen bir etkinlik olan Ankara Startup Zirvesi’nde yatırımcılar ile girişimciler, aynı çatı altında bir araya gelme imkanı yakalıyorlar.

Zirvenin ilk aşamasında iş dünyasının önemli simaları başarılarını ve başarısızlıklarını paylaşacak. Burada başarısızlık hikayelerine özel bir parantez açmak gerekiyor. Zira ne yaparsanız başarısız olacağınızı bilmek, en az nasıl başarılı olacağınızı bilmek kadar önemli.

Çoğunluğu öğrenci 800 katılımcının yer alacağı etkinlikte her yıl 100’e yakın startup başvurusu gerçekleştiriliyor ve bu startuplardan 20 tanesi seçiliyor. Bu startuplardan finale kalan 8 tanesi yatırımcı karşısına çıkarken; diğer 12 startup, Elevator Pitch konseptinde 1 dakikalık sunumlarla jüri karşısına çıkıyorlar.

Bu yıl 13. kez gerçekleştirilecek olan Ankara Startup Zirvesi, Bilkent Otel ev sahipliğinde 15 Aralık tarihinde kapılarını katılımcılara açacak. Bu önemli etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için ankarastartup.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Related posts

Jeff Bezos 200 milyar dolar servete ulaşan ilk insan olmayı başardı

Fatih Akgün

Google, Alışveriş reklamlarını kaldırıyor

Fatih Akgün

Amazon CEO’su Jeff Bezos,100 bin kişiyi işe alacaklarını açıkladı

Fatih Akgün

Yorum Yap