Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

17 Saat Kullanılabilen Kablosuz Kulaklık “Meizu HD60”

17 Saat Kullanılabilen Kablosuz Kulaklık "Meizu HD60"

17 Saat Kullanılabilen Kablosuz Kulaklık “Meizu HD60”

Türkiye’de akıllı telefon sektöründe adını sıklıkla duyduğumuz uzak doğulu Teknoloji firması Meizu; bu kez adını 17 Saat Kullanılabilen Kablosuz Kulaklık “Meizu HD60” ile duyurdu.

Müzik tutkuları için olmazsa olmaz olan teknolojilerden biri olan kulaklıklar son yıllarda kablosuz kullanım özellikleri ile oldukça popüler bir hal almıştı. Kablosuz kulaklıkların en büyük sıkıntısı tabiki de şarj problemi. Ancak Meizu bu sorunu da çözmüş sanırım. Meizu HD60, Bluetooth 5.0 desteğine sahip ve gerek telefon görüşmelerini yapmak gerekse müzik dinlemek için kullanılabiliyor. Aktif gürültü engelleme özelliği bulunan HD60, Qualcomm’un aptX teknolojisini kullanıyor.

Meizu HD60 Teknik Özellikleri

Kafa üstü formunda hazırlanan kablosuz kulaküstü kulaklık, 40 milimetrelik berilyum kaplı diyaframlara sahip. Kafa üstü formu deri tasarımlı ve paslanmaz çelik iskeletiyle sürgülü olarak kullanılabiliyor. Bluetooth bağlantısını Qualcomm’un CSR 8675 çipi ile Sony’nin CDX3775 çipi ve Qualcomm’un aptX teknolojisi ile de gürültü engelleme özelliğine sahip HD60, sağ kulaklığın altındaki düğmeler ile ses modları arasında geçiş sağlamanıza olanak tanıyor. Ürünün en dikkat çekici özelliği olan 17 saatlik kullanımı için de 900 mAh bir batarya bulunuyor. Ayrıca bu batarya USB Type-C girişi ile şarj ediliyor. Şarj edilebilme süresini şuan için bilemesekte 900 mAh bir bataryanın USB Type-C ile o kadar da uzun bir şarj etme süresi olacağını sanmıyoruz. Ayrıca 10 metreye kadarda bluetooth desteği sağlıyor.

Meizu HD60 fiyatı

Meizu HD60, 115 dolar ile 11 Mayıs itibari ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Ancak Türkiye pazarında satışı sunulup sunulmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Ayrıca “LG Velvet Resmen Duyuruldu” haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

 

Related posts

Güney Kore’nin Elektronik Bileklik İle Covid-19 ÖNLEMİ!

Yağmur Kübra Yazıcı

Oura Akıllı Yüzükleri Virüsü Üç Gün Erken Fark Etmeyi Başardı!

Dünyanın İlk Biyonik Gözü

Fatih Akgün

Yorum Yap