Teknolojix Haber
YAŞAM

18 yaşında ki genç, kovid-19 sebebiyle hayatını kaybetti!

Birleşik Krallık’ta açıklanan son rakamlara göre Corona Virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 281’e çıkarken, akşam saatlerinde 18 yaşında bir gencin hayatını kaybettiği resmi kayıtlara geçti.

Dün açıklanan resmi rakamların ardından ölen kişi sayısı 48 kişi artarak toplam vaka sayısı 5 bin 683 kişiye yükseldi. 18 yaşında hayatını kaybeden kişinin kimlik bilgileri açıklanmazken sağlık durumuyla alakalı da bilgi verilmedi. İngiltere sağlık örgütü, dün Başbakan Boris Johnson’ın yaptığı açıklamayı göstererek ”Vakaların giderek artması ve hükümetin uyarılarına rağmen bazı İngilizlerin güneşli pazar gününde toplu halde sokakta olduğunu ve bu nedenle salgın her geçen gün artış gösterecektir” açıklamasında bulundu .

Covid-19 sebebiyle günlük gerçekleştirdiği basın toplantısına açıklama yapan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ”Birbirimize 2 metreden fazla yaklaşmamalıyız. Bunu ciddiye alın ve uygulayın. Çünkü hayati öneme sahip” açıklamasını yaptı.

Yapılan uyarılara rağmen sosyal mesafelendirme uygulamasına uyulmadığı takdirde daha sert yaptırımlar uygulamamız gerekecek’’ açıklamalarında bulundu.

Alınan önlemlerin ihmali sonucunda bu salgın sadece yaşlılar değil tüm insanlar için tehlikeli hale gelebilir. Bu sebeple tedbirleri elden bırakmadan hassas bir şekilde yaklaşmalı bu durumun atlatılması için hep birlikte çabalamalıyız.

Related posts

ABD’den Onay !! İki İlaç Koronavirüse Karşı Kullanılacak

Yasemin ACAR

ABD’de Yapılan Bir Araştırmaya Göre Çatal Bıçak Yerine Elle Yemek Yemek, İştahı Artırıyor

Yasemin ACAR

Son Dakika! İçişleri Bakanlığı’ndan Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Yeni Genelge…

Meryem ACAR

Yorum Yap