Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Facebook Sevdiklerinizle Bağlantılı Hissedin Diye Sarılma Butonu ile Geliyor

Pandemi ile karşı karşıya kaldığımız bugünlerde Facebook insanların birbirlerine destek göstermesine yardımcı olmak için animasyonlu  “sarılma” emojisi ile geliyor.  Facebook, kalbi kucaklayan bir yüz  emojisi ile pandemi sırasında kullanıcıların arkadaşları ve aileleri ile “biraz daha bağlantılı” hissetmelerine yardımcı olmayı umuyor.

Dünya şu an koronavirüs pandemisi ile boğuşuyor ve milyonlar eve kapanmış durumda. Pandemi  sebebiyle karantinalarımız sürerken sevdiklerimize sarılamaz duruma gelmiş bulunmaktayız. İşte bu yüzden arkadaşlarınıza ve ailenize “desteğinizi göstermenize” yardımcı olmak isteyen Facebook , kalbi kucaklayan sarılma emojisini geliştirdi. Muhtemelen bugüne kadar çoğu insan  ‘aşk’ emojisini aynı amaçla kullandı. Ancak sarılma emojisi kişinin yazdığı yazıdan ziyade, yazan kişiye önem verdiğinizi daha iyi gösteriyor.

Kalbe Sarılan emoji  önümüzdeki hafta Facebook‘un uygulamasında ve web sitesinde küresel olarak lanse edilmesi ve diğer beğeni emojilerinin olduğu yerden erişilebilmesi bekleniyor.

 

Facebook, Messenger’a da benzer amaçla bir kalp emojisi ekleyecek. Ancak Facebook, atan bir kalp emojisinden başka Messenger’dan daha  farklı bir sarılma emojisi özelliği ile gelmek istemişe benziyor.

Bu yeni eklemeler, Facebook‘un şu anda uğraştığı büyük sorunlara kıyasla küçük özellikler. Teknoloji devi dün COVID-19 ile ilgili yanlış bilgiler içeren makaleleri paylaşan kişilerin Anasayfalarına yanlış bilgi mesajlarını engelleme mesajı eklemeye başlayacağını duyurmuştu.

Pandemi nedeniyle  dünya çapında  Facebook kullanımda önemli bir artış görülüyor. Ancak  kullanım artmasına rağmen, şirket Mart ayı sonunda dijital reklam harcamalarındaki düşüş nedeniyle finansal açıdan olumsuz etkilendiğini belirtmişti.

Related posts

Kanada’dan Facebook’a 6.5 milyon dolar ceza!

Fatih Akgün

Trendyol Aldığı Tepkilere Karşı O Kupayı Satıştan Kaldırdı!

M. Büşra Kaya

YouTube’tan telife destek

Fatih Akgün

Yorum Yap