Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

2020 Audi RS6 Avant Hızlı Geldi

Audi’nin RS 6 Avant modeli tanıtıldı. Matrix LED farları, tamamen yenilenen ön ızgara ve tamponlarıyla Audi RS 6 Avant, oldukça vahşi bir görünüme kavuştu.

Arka tasarımda da tamamı LED stoplarıyla dikkat çeken RS 6, yenilenen difüzörü ve kocaman çift egzozuyla dikkat çekiyor. Bir önceki nesil RS 6’nın arka tasarımı daha sert çizgilere sahipti.

İç mekanda ise selefine göre oldukça gelişmiş bir kokpit tasarımı sunan Yeni Audi RS 6 Avant, yenilenen A6’daki tasarım dilini yansıtıyor.

RS versiyonuna özel olarak tasarlanan direksiyon ve sportif koltuklarla performansını gaza basmadan da hissetmenizi sağlıyor. Süspansiyon konforunda da önemli gelişme kaydeden RS 6 Avant, günlük kullanımlarda Audi konforunu sonuna kadar yaşatıyor.

Audi RS 6 da Hibritlendi

Modelin kalbinde 4.0 litrelik TFSI benzinli V8 ünite yatıyor. 600 beygir güç ve 800 Nm torkuyla 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.6 saniyede tamamlıyor. Sıkı durun, 0-200 km/s hızlanması ise sadece 12 saniye.

Son hızı ise elektronik olarak 250 km/s ile sınırlandırılmış. Elektronik olarak sınırlandırılmadığında 300 km/s’nin üzerinde bir son hıza sahip olduğunu biliyoruz.

Hatta bilmediğimiz şey şu; son hızı var mı? 2020 Audi RS 6 Avant’ın harika V8 motoruna 48 voltluk bir elektrik motoru da eşlik ediyor. Audi’nin hafif hibrit sistem (MHEV) diye adlandırdığı sistem sayesinde günlük kullanımlarda 100 kilometrede 1 litreye varan tasarruf sağlanıyor.

Related posts

İşte En Yetenekli SUV Jeep WRANGLER

Fatih Akgün

Elektrikli sürücüsüz otomobil üretiminde Apple ve Hyundai

Apple’ın Açığını Bulan Genç, Aldığı Ödül Karşısında Hayal Kırıklığı Yaşadı

Meryem ACAR

Yorum Yap