Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL YAŞAM

2020 BMW X3 Elektriklendi

Alman devi BMW, çevreci yapısının yanında performans ve ekonomiyi de bir arada sunabiliyor. BMW, Amerika’da üretimi yapılan 2020 BMW X3 hibrit modelinin tanıtımını yaptı.

Alman devi BMW, X3 modelinin elektrikli geleceği üzerinde kısa vadeli planların merkezine oturtulmasından ötürü bir anda çok daha önemli bir hale geldi.

iX3 olarak isimlendirilen versiyonla birlikte adından daha çok söz edeceğimiz ailenin bu ortanda üyesi geçiş sürecinde farklı alternatiflere de sahne oluyor. M paket versiyonuyla bu yıl içerisinde tanıştığımız X3 için şarj edilebilir hibrit versiyonu da artık listedeki yerini almaya hazır.

Resmi kaynaklar üzerinden pek çok önemli teknik özelliği paylaşılan 2020 BMW X3 hibrit, aralık ayında Amerika’da yer alan tesislerde üretim bandına çıkarılacak.

Hibrit X3, sekiz ileri otomatik şanzımanla birlikte çalışan 184 beygir güçlük 2.0 litrelik dört silindirli motorun yanı sıra, şanzımana entegre edilen 109 bg güçlük bir elektrikli motorla geliyor. İkili, aracın toplam gücünün 292 bg güce ulaşmasını sağlıyor.

Aracın maksimum torku ise 420 Nm olarak açıklanıyor. Bu performans rakamları, otomobilin 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 6.2 saniyede tamamlamasını sağlıyor.

Related posts

2020 Skoda Rapid’in Çinli Versiyonu

Fatih Akgün

Samsung, 3 Önemli Servisini Kapatma Kararı Aldı.

Bill Gates TEDX ‘de Corona Virüs Salgınını Öngörmüş!

Fatih Akgün

Yorum Yap