Teknolojix Haber
OTOMOBİL

2020 Chevy Corvette’in Yeni Özellikleri!

Corvette, daha önce yalnızca belirli süreçte üretilecek otomobillerde olmayacağını söylediği Yüksek Arka Kanat seçeneğinin 2020’de tamamen iptal edildiğini açıkladı. Karbon salınım panelleri bağımsız bir seçenek olarak 2020’nin üçüncü çeyreğindeki arabalarda görülecek.
Mart ayının sonuna doğru Corvette Forum’da yer alan habere göre, Chevrolet Yüksek Kanat Spoiler seçeneğinin ‘tedarikçi kısıtlaması’ nedeniyle iptal edildi. Corvette Blogger’ın bildirdiğine göreyse, kanat tedarikçisi koronavirüs salgını nedeniyle üretimi durdurmuştu. Ancak kanat iptali yalnızca 20 Nisan haftası üretilen Corvette’ler için geçerliydi.

Otomotiv üreticisinin bildirimi, GM’in Bowling Green Montaj Fabrikası’nın kapatılmasından yalnızca 6 gün sonra geldi ve o zamanlar hiç kimse şu son iki ayda yaşadıklarımızın neler olabileceğinin farkında değildi. Nitekim, bu süreçte Chevrolet’in fikrini değiştirdiği anlaşıldı. Muscle Cars and Trucks’ın (MCT) haberine göre, Yüksek Kanat Spoiler seçeneği 2020 yılındaki renkli ya da karbon fiber modelleri için kullanılmayacak.

Related posts

Peugeot ve Fiat Birleşti ve Yeni İsmi İle anılacak Firma Kuruldu

Fatih Akgün

Hidrojenli Araçların Yakıt Deposu İçin Yeni Bir Malzeme Geliştirildi

Fatih Akgün

199Beygir 450Bin Liralık Volkswagen Caravelle Geliyor

Fatih Akgün

2 Yorumlar

yigitali 1 Haziran 2020 at 10:34 am

Corvette’in efsane kasaları varken, bu şekilde geliştirilmesi hiç hoş değil. Arabalar filmine döndü iyice spor arabalar. Şimşek McQueen’i saf dışı bırakmaya çalışan Jackson Storm gibiler. Chevy’nin kendine gelmesi lazım!

Cevaplayın
Berk Çil 1 Haziran 2020 at 6:25 pm

Corvette lere bayılıyorum bir tane de ben alacağım

Cevaplayın

Yorum Yap