Teknolojix Haber
OTOMOBİL

2020 Dünya Otomobil Ödülünü “Telluride” Kazandı

Dünya Otomobil Ödülleri, 82 ülkeden otomotiv gazetecilerinden oluşan bir jürinin verdiği kararla sahiplerini buldu. 2020 yılında dünyanın en iyi otomobili Kia’nın SUV modeli Telluride oldu.

Dünya Otomobil Ödülleri 2020'nin kazananları belli oldu!

 

2005 yılından beri farklı alanlarda dünyanın en dünyanın en iyi otomobillerini ödüllendiriyor. 82 ülkeden otomotiv gazetecileri tarafından belirleniyor ve sahiplerini buluyor.

Kia Telluride’nin iç tasarımı:

2020 Kia Telluride: 85 Interior Photos | U.S. News & World Report

İlk 3 ayını geride bıraktığımız 2020 yılında otomotiv gazetecilerine göre alabileceğiniz en iyi otomobiller açıklandı. 2020 yılında Dünyada Yılın Otomobili Kia’nın SUV model aracı Telluride oldu. Kia Telluride, ödüllerin finalinde Mazda3 ve Mazda CX-30 ile karşılaştı. Mazda’nın iki aracını geride bırakarak 2020 yılı Dünyada Yılın Otomobili olan Kia Telluride, daha önce de Kuzey Amerika’da Yılın Otomobili Ödülleri’nde SUV dalında yılın en iyi aracı seçilmişti.

Dünya Otomobil Ödülleri’nde en iyi performans otomobili, en iyi lüks otomobil, en iyi şehir otomobili ve en iyi tasarımlı otomobil klasmanlarında da ödüller verildi.

2020 yılı için En İyi Performans Otomobili ve En İyi Lüks Otomobil dallarında ödülü Porsche Taycan kazandı.

Dünya Otomobil Ödülleri 2020nin kazananları belli oldu

Dünyanın En İyi Şehir Otomobili dalında ödülü ise finalde Volkswagen T-Cross ve Mini Cooper SE Electric ile karşılaşan Kia’nın elektrikli aracı Soul EV kazandı.

2020 yılı En İyi Tasarımlı Otomobil ödülünü ise birçok dalda aday gösterilen ve bu dalda Porsche Taycan’la karşılaştırılan Mazda3 kazandı.

Dünya Otomobil Ödülleri 2020nin kazananları belli oldu

Related posts

Benzin ve Motorine Zam

Fatih Akgün

Toyota Türkiye CEO’sundan ‘Yeni Vergi Sistemi’ Açıklaması

Yasemin ACAR

BMW, Hidrojen Yakıt Hücreli Aracı i Hydrogen Next’i Tanıttı!

Fatih Akgün

Yorum Yap