Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

2020 Fabia’dan İlk Görüntüler

Çekyalı otomobil devi Skoda yeni modeli Fabia için hummalı bir çalışma içerisinde olan geliştirme ekibi, aracı en kısa sürede meraklılarıyla buluşturmanın telaşında.

Volkswagen grubunda yapılan yeni planlama gereği nispeten daha alt segmente yöneleceği açıklanan Skoda, buna rağmen şu günlerde grubun en popüler ismi belkide.
Özellikle Octavia‘nın getirildiği noktadan ciddi derecede heyecanlanan kullanıcılar, Golf’ün karşısına çıkarılan Scala ve yeni Superb için de benzer yönde olumlu yaklaşık sergiliyor.
Skoda SUV sınıfında da pay yakalamaya başlayan Çekyalı üretici için bizim özellikle beklediğimiz isimse yeni jenerasyon Fabia’dan başkası değil. Dördüncü jenerasyonuna kavuşması adına geliştirilme sürecinin başlandığı açıklanan otomobil için ilk açıklamalar da nihayet gelmeye başladı.
Yönetim kurulunun ilk isimlerinden birisi olan Bernhard Maier cephesinden gelen detaylarla konuşmaya başlayacağımız yeni Skoda Fabia için prototip versiyon üzerinden sürecin hızlandırıldığına vurgu yapılıyor.

Skoda Fabia’nın motor seçenekleri
Artık atmosferik yapıda bir makine barındırması planlanmayan otomobilde giriş seviyesinin 1.0 litrelik TSI motorun 95 ve 115 beygirlik versiyonları üzerinden oluşturulması bekleniyor. 150 beygir güç üreten 1,5 litrelik motorun da ön planda olduğu bu seçenekler içerisine, hibrit dokunuşunu görme ihtimalimiz de yok değil. Başlangıç jeneratör yapılı bu hibrit desteğin, şarj edilebilir şeklinde entegrasyonu ise söz konusu değil.

Related posts

Samsung’un Galaxy S20’yi Duyuracağı UNPACKED Etkinliği Nasıl İzlenir?

Fatih Akgün

Kaç sağlık çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti ? TTB açıkladı !

Büşra Seyhan

LG’de yeni CEO dönemi

Fatih Akgün

Yorum Yap