Teknolojix Haber
MOBİL

2020 iPhone SE’yi Diğer iPhone Modelleri ile Karşılaştırıyoruz!(Video)

Apple’ın kısa bir süre önce tanıttığı ve diğer modelleriyle yarışan iPhone SE, uygun fiyatına rağmen üst düzey özelliklerle dikkat çekmişti. Peki, Cupertinolu şirketin yeni gözdesi, iPhone 11 de dahil olmak üzere diğer iPhone’lara karşı nasıl bir performans gösteriyor?

Uzun bir bekleyişin ardından nihayet geçtiğimiz haftalarda ete kemiğe bürünen yeni jenerasyon iPhone SE, beklediğimize değecek türde özellikleri ile üst düzey bir mobil deneyim vadederek hayatımıza girdi. iPhone 8’in kasasını kullanan cihaz, iPhone 11’den bildiğimiz A13 Bionic çipe ve üçüncü jenerasyon Neural Engine’e sahip.

Arka kameraya baktığımızda ise yine iPhone 11 serisinden bildiğimiz f/1.8 diyafram değerine 12 megapiksel çözünürlüğünde geniş açılı bir lens görüyoruz. Yazılım desteği ile portre modunda fotoğraflar çekebilen bu kamera, aynı zamanda 4K / 60 FPS video kaydı da yapabiliyor.

‘2020 iPhone SE’de iPhone 11 serisinden bildiğimiz A13 Bionic çipe sahip’

Takdir edeceğiniz üzere 2020 iPhone SE’nin özellikleri fiyatına göre oldukça iyi. Hatta 399 dolarlık (5.299 TL) fiyatıyla kıyasladığımızda, muazzam bile denebilir. (Tasarımı da minimal sevenler için muazzam) Peki, yeni nesil iPhone SE, diğer iPhone modellerine karşı nasıl bir performans gösteriyor? Bu sorunun cevabını arayan iAppleBytes YouTube kanalı, yeni iPhone SE’yi aldı ve onu sırasıyla orijinal iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8, iPhone XR ve iPhone 11 modelleri ile kıyasladı.

Test, diğer hız testlerinde olduğu gibi iki turdan oluşuyor. İlk faz, çeşitli uygulamaları açmayı ve CPU görevlerini gerçekleştirmeyi, ikinci faz ise cihazın uygulamaları bellekte açık tutup tutmadığını görmek için söz konusu uygulamaları yeniden açmayı içeriyor.

‘Hız testi, yeni iPhone SE’nin diğer iPhone modellerine karşı nasıl bir performans gösterdiğini bizlere sunuyor’

Peki, ortaya nasıl bir sonuç çıktı derseniz? Bunun cevabını size bırakacağız, ancak şu kadarını söyleyebiliriz ki; iPhone SE ile iPhone 11 arasında dahi dramatik bir fark bulunmuyor. Zaten videoları izledikten sonra eminiz siz de bu görüşe katılacaksınızdır.

2020 iPhone SE vs iPhone XR & iPhone 11 hız testi videosu

2020 iPhone SE vs orijinal iPhone SE & iPhone 8 hız testi videosu

2020 iPhone SE vs iPhone 6s & iPhone 7

 

 

Related posts

Yurt Dışından Aldığınız Akıllı Telefon iPhone 11 Kaç Paraya Geliyor?

Meryem ACAR

iOS 14, Koronavirüs Salgınına Rağmen Zamanında Çıkacak!

Fatih Akgün

Motorola Yeni Telefonu Edge+’ı Tanıttı!

Fatih Akgün

Yorum Yap