Teknolojix Haber
OTOMOBİL TeknolojiXHaber

2020 Paris Otomobil Fuarı İptal Edildi!

2020 Paris otomobil fuarı koronavirüs (COVID-19) sebebiyle iptal edildi. Ancak etkinliğin bazı kolları yola devam ediyor.

Paris Otomobil Fuarı organizatörleri, bu yıl düzenlenecek etkinliğin otomotiv kolunun COVID-19 salgını dolayısıyla iptal edildiğini duyurdu. Yapılan resmi açıklamada 1-11 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan etkinlikte Movin’On, Smart City gibi aktivitelerde yola devam edileceği paylaşıldı. Bu da hala fuarın “iş” kısmının süreceği anlamına geliyor ancak yetkililer, bu kararın da değişebileceğinin altını çizdi.

“Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve bu kriz, bize olabildiğince hızlı hareket etmemiz gerektiğini gösteriyor.”

2020 Detroit Otomobil Fuarı için benzer kararın alınması üzerine Paris’in de iptal edilmesi şaşırtıcı değil. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki organizasyonun yapılacağı Cobo Hall, yetkililer tarafından hastane olarak kullanılacağı için etkinlik iptal edildi ve 2021 Haziran’ında geri dönecek.

Yeni tip koronavirüs, yani COVID-19 salgını otomotiv endüstrisinin her alanında büyük krizlere neden oldu. Goodwood Hız Festivali, New York Otomobil Fuarı ertelenirken Cenevre otomobil fuarı tamamen iptal edilmişti.

Öte yandan üretim kanadında da markalar bir bir fabrikalarını kapattılar ve bunların bir bölümü, sağlık çalışanları için maske üretimi ve hastalara ventilatör imalatı gibi işlere giriştiler.

Related posts

Elektrikli otomobil satışları artıyor ilgi büyüyor

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yerli Oto Cuma Günü Otobana Çıkıyor

Fatih Akgün

Continuum Dizisi Konusu ve Oyuncuları

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap