Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

2020 Skoda Octavia Türkiye İçin Tarih Verdi

Skoda’nın en çok tercih edilen modeli Octavia Eylül 2020’de Türkiye yollarına çıkacak. Skoda Octavia tanıtımında küçük hacimli dizel otomatik seçeneğine yer verilmedi.

Dizel otomatik yeni Skoda Octavia satın almak isteyenlerin karşısına 2 litrelik ünite çıkacak. Araç Türkiye satış tarihine kadar küçük hacimli dizel otomatik seçeneği sunabilir.

Tasarım trendlerini hem yaşam alanında hem de dış tasarımında çok iyi çalışmışılmış, kompakt sedan sınıfının en çok satan modeli olan Skoda Octavia yeni tasarımıyla Türkiye’de otomobil pazarına iddialı bir giriş yapacak. Yeni Octavia’da en çok beklenen özellik küçük hacimli dizel otomatik ve rekabetçi bir fiyat etiketi.

Skoda Octavia, Volkswagen Grubu’nun MQB platformu üzerinde yükselen bir tasarıma sahip. Volkswagen Jetta’nın yokluğunda grubun iddialı kompakt sedan görevini de üstlendiği için üzerinde çok çalışılmış.

Boyutları uzayan ve genişleyen 2020 Skoda Octavia bunun getirdiği artıyla eskisine göre daha geniş bir yaşam alanına sahip. Skoda Octavia dördüncü nesliyle birlikte her detayı da büyümüş.

Skoda Octavia’nın dördüncü nesli sadece daha ekonomik ve çevre dostu değil, aynı zamanda her zamankinden daha fazla motor seçeneklerine de sahip. Ancak ülkemizde en çok ilgi görmesi beklenen küçük hacimli dizel otomatik seçeneği bulunmuyor. Ancak Türkiye pazarında satışa sunulana kadar bu seçeneğin motor seçenekleri arasında yer alacağını düşünüyorum.

Related posts

KPMG Küresel CIO Araştırması’nın Sonuçları Açıklandı. Son 15 Yılın En Büyük Bütçe Artışı Gerçekleşti…

Meryem ACAR

Kia Stonic hibrit seçeneği ile geliyor

Fatih Akgün

2020 Renault Espace

Fatih Akgün

Yorum Yap