Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

2020 Toyota Corolla HB’nin Fiyatları Belli Oldu!

Yeni Toyota Corolla Hatchback tanıtımından sonra fiyat listesi belli oldu. 2020 Toyota Corolla Hatchback lansmanında benzinli 1.2 Turbo Dream Multidirive S modelinin fiyatı 157.900 olarak tanıtıldı.

Dünyanın en çok satın alınan otomobilleri arasında olan Corolla’nın Hatchback versiyonu Haber7’nin de katıldığı lansmanla tanıtıldı ve Türkiye’de satışa çıktı.

TOYOTA

Tam bir yıl önce satışa sunulan Toyota Corolla sedan modelinin devamı olarak artık Auris adı değil Corolla HB adı ile kullanıcılarla buluşacak.

2020 Toyota Corolla HB fiyatı ne kadar?

Toyota Corolla 12 nesilde dünyada bugüne kadar 47 milyona yaklaşan satış rakamına ulaştı. Türkiye yollarındaki Corolla sayısı da 450 bine yaklaştı.

2020 Toyota Corolla sedan geçen yıl 14 Şubat itibariyle hurda desteği hariç 103 bin TL‘den satışa sunulmuştu. Yeni Corolla HB ise 26 Şubat itibariyle lansmana özel 157.900 TL fiyat etiketi ile satışa çıkıyor.Yeni Corolla HB tanıtım toplantısını Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO’su Ali Haydar Bozkurt yaptı.

Toyota 2020 Corolla HB modelinde ön tasarım Corolla Sedan dan biraz daha farklı. Sedanda ön tamponun iki ucunda yer alan sportif araçların hava girişlerini çağrıştıran bölüm HB modelde yer almıyor.

Auris’in yerini alan 2020 Toyota Corolla HB, 1.2 lt benzinli ve 1.8 lt hibrit motorlarla satılacak. Benzinli model Multidrive otomatik şanzımanla, hibrit versiyon ise e-CVT otomatik şanzımanla alınabilecek.

Hibrit modelin sürüş modunu ayarlayabileceğiniz bir düğme bulunuyor. Eko, Normal ve Sport modlarını seçebiliyorsunuz.

Related posts

Cenevre Otomobil Fuarı koronavirüsü ile ilgili açıklama yaptı…

Meryem ACAR

Coronavirus Otomobil Sektörünü Vurmaya Devam Ediyor

Fatih Akgün

GT-R50 Tanıtıldı

Fatih Akgün

Yorum Yap