Teknolojix Haber
SEKTÖREL

2020yılında IMF 165milyon dolar borç verdi

2020yılında IMF 165milyon dolar borç verdi

2020yılında IMF 165milyon dolar borç verdi

Uluslararası Para Fonu (IMF) her sene isteyen ülkelere geri ödemesi karşılığında faizli borç veriyor. 83 ülkenin talebi doğrultusunda, 2020yılında IMF 165milyon dolar borç verdi

83 ülkeye toplamda 165 milyar dolarlık finanasal geri ödemeli destek veren IMF 2020 yılına ait Yıllık Raporu’nu, “Benzeri Olmayan Bir Yıl” başlığıyla yayımladı. Covid -19 pandemisinin tüm dünyayı sarması  ülkelerin ekonomilerine verdiği büyük zarardan dolayı 2020 yılında bir çok ülke IMF den borç aldı.

Ayrıca raporda, küresel ekonominin yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının etkisiyle ekonomik görünüme ilişkin belirsizliğin olduğu vurgulandı.

Salgının dünya çapında ekonomik durgunluk, işsizlik, iklim değişikliği, teknoloji ve otomasyon, dijital para birimlerinin yükselişi, artan eşitsizlik ve borçla  dünyanın her yerinde yaşandığı bir gerçek.

Covid -19 nedeni ile insan hayatında derin değişiklikler yaşanmaya devam ediyor.

IMF  2020 yıllına ait  Yıllık Rapor’da, hükümetlerin salgının etkilerine karşı ekonomiyi desteklemek için “cesur” adımlar attığı hatırlatılarak, yaklaşık 12 trilyon dolarlık mali ve 7,5 trilyon dolarlık parasal eylemin hayata geçirildiği kaydedildi.

Dünyanın karşı karşıya olduğu krize yönelik IMF’nin aldığı önlemlerinde yer verildiği raporun içeriğinde , IMF’nin 2020 mali yılında 49 düşük gelirli ülkeye 16,1 milyar dolarlık imtiyazlı finansman dahil 83 ülkeye 165 milyar dolarlık finansal destek sağladığının bilgisi yer aldı.

Raporda, 129 ülkenin de ekonomik gözetiminin tamamlandığı da aktarıldı.

Kaynak: NTV

Diğer sektörel haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Dünyanın En Zengin İnsanının Pandemi Sürecinde Elde Ettiği Gelir Belli Oldu!

Fatih Akgün

Huawei’den Koronavirüsü 2 Dakikada Tespit Edebilen Bir Teknoloji Gelebilir

Fatih Akgün

THY Yolcuları İç Hatta HES Kodu İle Uçacak

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım