Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

21 Mayıs 2021’de Vizyona Girecek olan The Matrix 4 ‘ün Çekimlerine Başlandı

Lana Wachowski‘nin yazıp yöneteceği, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss‘un Neo ve Trinity rolleriyle geri döneceği The Matrix 4‘un çekimlerine geçtiğimiz günlerde San Francisco’da başlandı.

Yeni Matrix filminde Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss‘a Watchmen dizisiyle adından söz ettiren Yahya Abdul-Mateen II, How I Met Your Mother’ın Barney Stinson’ı olarak tanınan Neil Patrick Harris, serinin 2. ve 3. filminde Niobe’ya hayat veren Jada Pinkett Smith, Iron Fist dizisiyle çıkış yapan Jessica Henwick, Mindhunter dizisiyle adından söz ettiren Jonathan Groff, Quantico ve Baywatch gibi yapımlarla tanınan Priyanka Chopra ve daha önce Sense8 dizisinde Lana Wachowski ile çalışan Toby OnwumereMax Riemelt ve Eréndira Ibarra eşlik edecek.

Ayrıca serinin ikinci ve üçüncü filminde Merovingian’a hayat veren Lambert Wilson da kısa süre önce verdiği bir demeçte Matrix 4’da rol alabileceğini belirtti. Orijinal üçlemede Ajan Smith’e hayat veren Hugo Weaving ise kısa süre önce verdiği bir demeçte, başka bir projeyle çakıştığı için yeni Matrix filminde rol alamayacağını açıkladı.

Lana Wachowski’nin senaryosunu Cloud Atlas kitabının yazarı olan David Mitchell ve Aleksander Hemon ile birlikte kaleme aldığı yeni Matrix filminin konusu sır gibi saklanıyor olsa da, hikâye hakkında ortaya atılan bazı iddialar pek çok kaynak tarafından destekleniyor. Bu iddialara göre filmde genç bir Morpheus da karşımıza çıkacak ve karakterin bu genç hâline Yahya Abdul-Mateen II hayat verecek. Öte yandan Jessica Henwick’in Neo’yu andıran oldukça önemli bir karaktere hayat vereceği konuşuluyor. Bu iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını bekleyip göreceğiz.

Hazırlık aşamasındaki en heyecan verici filmlerin başında gelen The Matrix 4, 21 Mayıs 2021’de vizyona girecek.

Related posts

İzlenme şüphesine karşı kamera koruyucusu !

1 Milyardan Fazla Android Cihaz Tehlike Altında!

Yağmur Kübra Yazıcı

Son Dakika!! İstanbul seyahat yasağı ne zaman kalkacak?

Fatih Akgün

Yorum Yap