Teknolojix Haber
YAŞAM

Twitter, şiddeti yücelttiği gerekçesi ile ABD Başkanı Donald Trump’ın tweetini gizledi

Sosyal medyaya yönelik yaptırımların yer aldığı kararnameyi dün akşam imzalayan ve “Elimden gelse Twitter’ı kapatırım” diyen ABD Başkanı Donald Trump tarafından bugün atılan bir tweet, Twitter tarafından şiddeti yücelttiği gerekçesiyle engellendi.

Sosyal medya şirketlerine ilişkin kararnameyi dün akşam imzalayan ABD Başkanı Trump, “Kararnameyle sosyal medya şirketleri artık sorumluluktan muaf olmayacak. Bugün ifade özgürlüğünü en büyük tehlikelerden birinden korumak için buradayız” demişti. Trump, “Twitter’ı kapatırız, yasal olarak mümkün” açıklamasında bulunmuştu. Bugün ise attığı bir tweet Twitter tarafından şiddeti yücelttiği için engellendi.

ABD Başkanı Donald Trump ile Twitter arasındaki restleşme devam ederken Twitter‘ın son hamlesi Trump’ın tweetini engellemek oldu.

Twitter‘ın engellediği twette ABD Başkanı “Bu HAYDUTLAR George Floyd’un anısına leke sürüyor ve ben buna izin vermeyeceğim. Az önce Vali Tim Walz ile konuştum, ona ordunun kendisiyle olduğunu söyledim. Bir sıkıntı çıkarsa kontrolü ele alacağız ama yağma başlarsa atış başlar. Teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

Donald Trump ile Twitter arasındaki gerilmeler devam ederken Twitter da bu paylaşımı “Bu tweet, şiddeti yüceltme hakkındaki Twitter Kuralları’nı ihlal etti etti. Ancak Twitter, tweetin erişimine açık kalmasını kamu yararına olabileceğini belirledi” ifadeleriyle gizledi.

 

Related posts

Kovid19 vaka sayısı dünya çapında 20Milyona Ulaştı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Koronavirüs Fırsatçılarına Karşı “Fiyat Karşılaştırması” Yapın

Fatih Akgün

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’ndan Sevindirici Haber: Covid-19’un Kesin Tedavisi Bulundu!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap