Teknolojix Haber
UYGULAMA

50 kullanıcının aynı anda görüntülü konuşabileceği Facebook Messenger Rooms’u duyurdu

Zoom’un pabucu dama mı atılıyor

Koronavirüs salgınından sonra görüntülü görüşme elzem oldu bunun için hazır olmayan Facebook, görüntülü görüşme konusunda uzman olan Zoom’un video konferans başarısından pay almak için, görüntülü konuşma imkanı sunan Messenger Rooms özelliğini duyurdu. Messenger Rooms, 50 kullanıcıya kadar video konferanslar yapmanıza olanak tanıyor.
Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle evlerine kapanan insanlar Zoom başta olmak üzere çeşitli video konferans uygulamalarına yöneldi.


Facebook, “Messenger Rooms” isimli özelliğini duyurdu. Bu yeni özellik, aynı anda 50 kişiyle görüntülü sohbet etmenizi sağlıyor. Messenger üzerinden oluşturulabildiği gibi haber akışları, gruplar ve etkinlikler üzerinden de oluşturulabilen video konferans odaları, 50 kişiye aynı anda görüntülü konuşma imkanı tanıyarak adeta Zoom’a meydan okuyor.

Koronavirüs pandemisi ilk ortaya çıktığında video konferans yapmaya en müsait uygulama olan Zoom, bu sebeple kısa sürede kullanıcı sayısını 10 milyondan 300 milyona çıkarmıştı.


Piyasadaki boşluğu gören Facebook gibi büyük şirketler ise uygulamalarına video konferans özellikleri getirerek bu pastadan kendilerine pay almak istiyorlar.

Android için;

Facebook Messenger Rooms’u Google Play‘den indirmek için tıklayınız  (android için)

Facebook Google Play üzerindeki tüm uygulamaları için tıklayınız

 

Apple için;

Facebook Messenger Rooms’u App Store’dan indirmek için tıklayınız  (Apple-iPhone-iPad için)

Facebook App Store üzerindeki tüm uygulamaları için tıklayınız

Related posts

Ebeveyn Denetimlerinde iPhone ve iPad Nasıl Kullanılır?

Meryem ACAR

Spotify’e bağış sistemi geliyor!

Fatih Akgün

Twitter, koronavirüs ile 5G arasında bağlantı kuran gönderilere uyarı etiketi getirdi

Fatih Akgün

Yorum Yap