Teknolojix Haber
UZAY ve SAVUNMA

6 ay sonra Kazakistan topraklarına iniş yapabildi !

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS), 6 aydır görev yapan Soyuz MS-15 kapsülü dünyaya döndü.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS), 6 aydır görev yapan Soyuz MS-15 kapsülünün iniş anı, Rusya Federal Uzay Ajansının (ROSCOSMOS) internet sitesinden canlı verildi.

Kozmonot Oleg Skripoçka ile Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) astronotları Jessica Meir ve Andrew Morgan’ı taşıyan kapsül, yerel saatle 11.16’da Kazakistan’ın Jezkazgan şehri yakınlarına indi.

Ekip üyelerini kapsülden çıkartan ve sağlık kontrolü yapan arama ve kurtarma ekiplerinin, maske taktığı ve sosyal mesafeyi korudukları gözlendi.ROSCOSMOS’tan yapılan açıklamada, ekip üyelerinin sağlığının iyi olduğu belirtildi.ISS’de, Rus kozmonotlar Anatoliy İvanişin ve İvan Vagner ile NASA astronotu Christopher Cassidy bulunuyor.

NASA astronotu Jessica Meir (resimde) COVID-19 salgını arasında Uluslararası Uzay İstasyonundan Dünya'ya dönen üç mürettebat arasındaydı

Russian cosmonaut Oleg Skripochka of Roscosmos (pictured) and US astronauts Jessica Meir and Andrew Morgan of NASA made a parachute-assisted landing in Kazakhstan

NASA, ROSCOSMOS, Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Kanada Uzay Ajansı (CSA) ve Japon Uzay Araştırma Ajansının (JAXA) ortak işlettiği ISS’de uzay araştırmaları ve temel bilim deneyleri yürütülüyor.

İniş videosu :

Related posts

Rusya’nın Sovyetler Döneminde Nükleer Bilimcilerin Araç Sürmesini Yasaklayan Belge…

Meryem ACAR

NASA, Ay’a yeniden gitme konusunda kararlı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

SpaceX’in Astronotları , Uçuş Öncesi Karantinada

Fatih Akgün

Yorum Yap