Teknolojix Haber
İNTERNET

600 Şüpheli Alan Adı Askıya Alındı!

Corona Virüsü’nü fırsata dönüştürmeye çalışan 600 şüpheli alan adı, askıya alındı. Alan adı kayıt şirketi Nominet,  Corona virüsüyle ilgili alan adlarının sahtekarlar ve hacker’lar tarafından satın alınmasını durdurmak için önlemler aldı.

Koronavirüsü ile ilgili “zararlı” olarak raporlanan siteleri kapatmak yerine, dikkatle gözden geçiriyor. Siteler ancak, gerçek olduğu ve sahtekarlık içermediği tespit edilirse çalışmaya devam ediyor.

Nominet’ten yönetici Elanor Bradley, şimdiye kadar 600 alan adını askıya aldıklarını, “Yasal sitelerin önünü kesmek istemiyoruz ancak sanırım şu anki durumda, kayıt sırasında bazı kontrollerin yapılması gerekiyor.açıklamasını yaptı. Corona virüsüyle açıkça ilgisi olan her şeyi kaynağında yakalamak ve zararlı alan adlarının kullanımını durdurmak için her şeyi yapıyoruz.” diyerek devam etti.

Nominet, benzer yöntemleri bankacılık ve vergi beyannamesiyle ilgili siteler için de uyguluyor ve bunların dolandırıcı olanlarını, daha yayına geçmeden durduruyor. Kuruluş, belirli sözcükleri içeren alan adlarına bir risk puanı veriyor.

Related posts

En Çok Ziyaret Edilen İnternet Siteleri Açıklandı!!

Nihal Sanlı

Çin ‘Mars’a iniş testi’ yaptı

Fatih Akgün

Apple’dan yeni 16 inç MacBook Pro

admin

Yorum Yap