Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

7. Koğuştaki Mucize Filmi Zirveye Oturdu

Netflix’in kısa bir süre önce lisansladığı 7. Koğuştaki Mucize filmi, Netflix’in ABD ve Fransa listelerinde birinciliğe oturdu. Türkiye’de de milyonlarca sinemasever tarafından izlenen film, ülke çapında gösterdiği başarıyı uluslararası camiaya taşıdı.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix, bir yandan kendi orijinal içeriklerini yayınlarken diğer yandan da sinema salonlarında ve televizyonlarda yayınlanmış olan dizi ve filmleri de lisanslıyor. Böylelikle kullanıcılar, çok daha geniş bir içerik paletine erişme imkanı yakalıyorlar. Platform zaman zaman Türkiye‘de vizyona giren ya da televizyonlarda yayınlanan dizi ve filmleri de lisanslayarak abonelerinin beğenisine sunuyor.

Netflix, geçtiğimiz yıl en çok izlenen yapımlardan bir tanesi olan 7. Koğuştaki Mucize filmini de lisansladı. Hal böyle olunca tüm dünyadaki Netflix kullanıcıları, Türk yapımı bu filmi izleyebilme imkanına eriştiler. Bir süredir Netflix’te yer alan film, platformun ABD ve Fransa listelerinde en çok izlenenlerde ilk sıraya yerleşmeyi başardı. 7. Koğuştaki Mucize, böylelikle Türkiye’de gördüğü yoğun ilgi uluslararası çapta da görmüş oldu.

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstlendiği film, sinemaseverleri 1983 yılına, bir ege köyüne götürüyor. Filmde, bir baba kızın ayrılık hikayesine eşlik ediyoruz.Avrupa ve Azerbaycan'da 7. Koğuştaki Mucize fırtınası - Mynet trend

 Aras Bulut İynemli ve Nisa Sofiya Aksongur gibi isimlerin yer aldığı film, kısa bir süredir Netflix’te yer alıyor. Özellikle de ABD ve Fransa’daki Netflix aboneleri, bu filme yoğun bir ilgi gösterdiler. Hatta Netflix Fransa, kullanıcıların bu yoğun ilgisine kayıtsız kalmadı ve filmde pek çok kez geçen “Lingo lingo” ibaresini Twitter hesabından paylaştı.

Related posts

Start-Up Nedir?

Fatih Akgün

Xbox Series X İçin Tanıtılan İlk Oyunlar!

TSK’dan son dakika corona kararı! Askerler Ne Zaman Terhis Olacak!!

Fatih Akgün

Yorum Yap