Teknolojix Haber
OYUN YAŞAM

77 Yaşındaki Adam COVID-19 Yüzünden Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilen İspanya’da Bilin Bakalım Neden Dışarı Çıktı!

COVID-19 sebebiyle küresel anlamda bir mücadele veriyoruz. Tarih kitaplarına adını yazdıracak olan bu virüs sebebiyle Dünya’da bir çok ülke sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bu virüsün en çok yaşlıları etkilemesi sebebiyle bizim ülkemizde de yaşlıların sokağa çıkması yasaklandı. Ama bilin bakalım neden İspanya’da 77 yaşındaki bir adam kendi canını hiçe sayıp sokağa çıkma yasağını ihlal etti!

Madrid polisi geçtiğimiz pazar bir tweet attı ve 77 yaşındaki bir adamın pokemon avlamak için sokağa çıkma yasağını ihlal ettiğini herkesle paylaştı. Pokemon Go oynamak için sokağa çıkan adam için polis ceza kesmek zorunda kaldı. Neden bütün pokemonları yakalamak zorunda hissetti kendini, inanın bizde bilmiyoruz.

Yaşlı adam pazar günü saat 13: 15’de tutuklandı. Pokemon Go bildiğiniz üzere, sanal Pokemon yakalamak için gerçek dünyada dışarı çıkmanızı gerektiren bir mobil oyun. Bu olaydan sonra Madrid polisinin attığı tweetle sokaklarda Pokemon avlamak kesinlikle yasaklandı.

Geçen hafta çarşamba COVID-19‘dan İspanya’nın ölüm oranı, 738 yeni ölüm oranıyla birlikte 3.434‘e yükselmiştir. Nüfusu 46 milyon olan ülke, Çin’in bildirdiği 3.285 ölümden daha fazla 3.434 ölüm yaşamıştır.

Pokemon Go’nun geliştiricisi Niantic, oyuncuları evde kalmaya teşvik etti. Pokemon’un daha sık ortaya çıkması için oyun ayarlandı, böylece oyuncuların onları bulmak için evden dışarı çıkmasına gerek kalmadı.

Kaynak: https://www.cnet.com/news/77-year-old-fined-for-playing-pokemon-go-amid-spains-coronavirus-lockdown/

Related posts

Amerikalı Basketbolcu Kobe Bryant’ın Ölümüne Sebep Olan Helikopter Kazası Nasıl Gerçekleşti?

Yasemin ACAR

Koronavirüse Karşı, 65 Yaş ve Üstüne 19 ‘Altın’ Öneri

Fatih Akgün

Mardin’de İnsanlık Tarihine Işık Tutacak Yeni Keşif

Yasemin ACAR

Yorum Yap