Teknolojix Haber
SEKTÖREL

ABD BAĞIMLILIĞI HUAWEI P40 SERİSİNDE DEVAM EDİYOR

26 Mart tarihinde yani geçtiğimiz hafta tanıtımı gerçekleştirilen Huawei P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus üst seviye bir donanıma ev sahipliği yaparken, maalesef Mate 30 serisi ile benzer şekilde Google uygulamaları olmadan kutudan çıkıyor.

ABD’nin Huawei’ye uyguladığı ticaret yasağının ve kara liste uygulamasının ne zaman sona ereceği bilinmezliğini korurken, ipler tamamen kopmadı. ABD’nin özel olarak lisans verdiği bazı markalar Huawei ile ticaretine devam ediyor.

Huawei P40 ABD üretimi bazı parçalar kullanıyor

Huawei Mobil Servisleri (HMS) ve AppGallery uygulama mağazası ile yazılım tarafında Google’a alternatif çözümler sunuyor. Ek olarak Huawei’nin donanım konusunda ABD’ye olan bağımlılığını tamamen bitirmeyi hedeflediği biliniyor. Tabi, son günlerde Google ile tekrar anlaşma ihtimalinin olduğu konuşuluyor.

Huawei P40’ı parçalarına ayırarak donanımını gözler önüne serenler ABD’li şirketlere bağımlılığın devam ettiğini gördü. iFixit’in rakibi olan Çin merkezli XYZone teknolojik cihazları söküyor ve içerisindeki donanımların hangi şirketlere ait olduğunu gösteren içerikler hazırlıyor.

Huawei P40’da ABD’li markalar konusunda Qualcomm ve Qorvo‘nın tercih edilmeye devam edildiği görüldü. Son dönemde Qualcomm denildiğinde akıllarak Snapdragon 865 ve 5G desteğine sahip orta seviye işlemciler geliyor.

 

Related posts

BMW Los Angeles’ta Zirve Yaptı

Fatih Akgün

Sektörlere Göre Covid-19 (Corona) Anket Sonuçları

Fatih Akgün

Xiaomi,Huawei’yi Geçerek 3.En Büyük Oldu

Fatih Akgün

Yorum Yap