Teknolojix Haber
YAŞAM

ABD’de İstilacı ‘Cinayet Hornetleri’ Ortaya Çıktı! Yetkililer Endişeli

Asya dev eşek arısı Avrupa’dan sonra Kuzey Amerika’yı işgal etmeye başladı. Asya dev eşek arısının ABD’de kendisini çoğaltabileceği ve diğer arı popülasyonlarını tahrip edebileceği korkusunu uyandırdı.

Japonya’daki Kyoto Sangyo Üniversitesi’nden bir araştırmacı olan Jun-ichi Takahashi, türün orada “cinayet eşek arısı” lakabını kazandığını söyledi çünkü saldırgan grup saldırıları, kurbanları zehirli bir yılana eşdeğer toksik zehir dozlarına maruz bırakabilir; bir dizi sokma ölümcül olabilir.

“Cinayet hornets” olarak adlandırılan Asyalı dev eşek arıları endişeye neden oldu. Washington Dışişleri Bakanlığı görüldüğünü doğruladı. Kanada, Bellingham, Wash. WSDA’ya göre 2019 sonbaharında British Columbia’daki teftişleri sonucunda görüldüğünü bildirdi .

Asya dev eşekarısı dünyanın en büyük eşekarısı türüdür. WSDA’ya göre , bal arısı kovanlarına saldırıyor ve yok ediyorlar , arılar tam anlamıyla arıların kafalarını gövdelerinden ayırıp yedikleri ve ölü kovanlardan toraksları kullanarak yavrularını beslemek için kovanları kendi başlarına alıyorlar. Sadece birkaç eşek arısı birkaç saat içinde bir bal arısı kovanını yok edebiliyor.

Hornetler devlet boyunca yayılmaya devam ederse, yetkililer Washington eyaleti ve ABD’nin arı nüfusu üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabileceklerinden endişe ediyorlar. Tozlaşma için arılara dayanan birçok ürün daha sonra ciddi şekilde etkileneceği belirtiliyor. Yetkililer , Washington Eyalet Üniversitesi’nden (WSU) bir basın açıklamasına göre , böceklerin ABD’ye nasıl girdiği bilinmiyor. Ancak Nisan ayında aktif hale geldiklerinde, boynuzların yakında ortaya çıkmaya başlaması için hazırlanıyorlar. Hornetler yaz sonunda ve sonbaharın başlarında en yıkıcı dönemlerinde oldukları belirtiliyor.

Related posts

Almanya’da Bremen Şehrindeki Depo yangını

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Son dakika: 31 ilde 2 günlük sokağa çıkma yasağı başladı!

Fatih Akgün

Market reyonlarında yetişen sebzeler!

Yorum Yap