Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber YAŞAM

ABD’deki iç karışıklıktan Apple da nasibini aldı! Zararı büyük!

Amerika Birleşik Devletleri’nde George Floyd isimli siyahi vatandaşın polis tarafından boğularak öldürüldülmesinden sonra çıkan iç karışıklıktan Apple da nasibini almış durumda.

Birkaç gün önce Amerika Birleşik Devletleri‘nde, George Floyd isimli siyahi bir vatandaş, polis tarafından gözler önünde boğularak öldürülmüştü. Bu insanlık ayıbı olayın videosu sosyal medyada hızla yayılması ile ırkçılığa dair tepkiler gecikmedi.

Amerika’da hükümete karşı isyanlar ve protestolar baş göstermiş durumda. Çok sürmeden 30 şehre yayılan olaylar hızla büyüdü ve Beyaz Saray önüne kadar sıçramış durumda.

Ülkede iç savaş baş gösteren Amerika’da birçok büyük marka mağazalar da yağmalamalar ile nasibini almış durumda. Bunların içinden zarar görenlerden biri de Apple.

Özellikle bazı şehirlerde insanlar Apple mağazalarına saldırıp, camlarını kırdılar. İçerideki eşyaları çaldılar ve kaçtılar. Camlarına “for Floyd”(Floyd için) yazdıkları da gözden kaçmadı.

 

Pandemi nedeni ile Apple mağazalarını kapatmış ve daha kısa bir süre önce açma kararı almıştı. Apple, bu yağmalardan büyük bir zarara uğradı gibi görünüyor. Verilen hasar ciddi tadilat gerektirecek boyutlara ulaşmış durumda.

Olayların kısa sürede dinmesi beklenmiyor

Amerikadaki olayların da Trump’ın yaptığı son açıklamalardan sonra kısa sürede dinmesi beklenmiyor. Bu durumdan yararlanmak isteyen yağmacılar sebebiyle  Apple ve diğer büyük markalar zarara uğramaya devam edebilir.

 

Related posts

Corona Virüsünde Son Durum: KKTC’de Corona Virüsü Tespit Edildi

Yasemin ACAR

Zam Furyası Başladı: İşte 2020 Yılında Zamlı Ödenecek Bazı Kalemler

Yasemin ACAR

4. Kısım La Casa de Papel’in  Yayın Tarihi Açıklandı…

Meryem ACAR

Yorum Yap