Teknolojix Haber
YAŞAM

ABD’den Gelen Bu Fotoğraf Salgının Boyutunu Gösterdi

ABD’de bir hemşire tarafından çekilen fotoğraf, koronavirüs salgınıyla ülkenin nasıl mücadele ettiğini gözler önüne seriyor. Fotoğrafı sızdıran hemşire, ülkedeki hastanelerin mücadele ettikleri zorluklara dikkat çekiyor.

Dünyada yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan ABD’de vaka ve ölü sayısı her geçen gün hızla artıyor. New York’ta görev yapan bir hemşirenin paylaştığı bir fotoğraf, salgının ülkede ulaştığı boyutu gözler önüne seriyor.

Hemşire tarafından paylaşılan fotoğraf, pazar günü Manhattan bölgesinde, içinde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin bulunduğu bir tırda çekildi. Kimliğinin açıklanmasını istemeyen 38 yaşındaki hemşire, sızdırdığı fotoğrafla sadece salgının geldiği noktayı değil, hastanelerin içinde bulunduğu zor durumu da ortaya koydu.

abd, koronavirüs, ölümler

Fotoğrafta, koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden insanların donduruculu bir tırda beyaz ve turuncu ceset torbalarında muhafaza edildiği görülüyor. Hemşire, torbalardan birinin önceki akşam hayatını kaybeden 71 yaşındaki bir kadın hastasına ait olduğunu belirtti.

Hayatını kaybeden kadın hakkında konuşan hemşire, “Son nefesini verirken gördüğüm insanların yanında durmaya çok sabredemiyorum. Ama o kadının hırka ve pijamalarını çok beğendim, bu yüzden kalmaya ve onu biraz tanımaya karar verdim. Eğer yanındaki bandanasıyla yüzünü örtseydi, şimdi burada olmayabilirdi. Ama yalnız ölmedi.” şeklinde konuştu.

Related posts

Japon Milyarder, Twitter Takipçilerine Para Dağıtacak

Yasemin ACAR

Dev Mobilya Şirketi IKEA: Maske ve Dezenfektan Üretmeye Başladı

Yasemin ACAR

Çin’de Son 24 Saatte Hiç Ölüm Yok (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Yorum Yap