Teknolojix Haber
YAŞAM

Açıkladı! Bakan Selçuk”Okul tatili uzayacak mı?”

Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Okul tatili uzayacak mı?” sorusuyla ilgili “Sağlık Bakanı ile sürekli temas halindeyiz. Bu hafta itibariyle bir görüşmemiz olacak. Bu görüşme sonrasında toplumu bilgilendirmemiz olacak.” açıklamasını yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk, özel okullara ödenen ücretler, servis ücretleri ve yemek ücretleriyle ilgili “Hukukçularla görüşüyoruz. Eğitimsel bir sorunun ötesinde hukuksal bir sorun olarak görülüyor. Bunun hukukçular tarafından verilmesi lazım.” açıklamasını yaparken “Okul tatili uzayacak mı?” sorusuna da yanıt verdi.

Selçuk’un açıklamalarından öne çıkanlar:

TATİL UZAYACAK MI?

Sağlık Bakanı ile sürekli temas halindeyiz. Bu hafta itibariyle bir görüşmemiz olacak. Bu görüşme sonrasında toplumu bilgilendirmemiz olacak.

EĞİTİM TAKVİMİ

Koşullar ne olursa olsun MEB olarak her türlü soruna hazırız. Şunun bilinmesini isterim… Bu koşullar ne olursa olsun alternatiflerimiz senaryolarımız hazır.

Belirli bir sınıf düzeyinin sonunda öğrencimizin nerede olmasını bekliyorsak onu tamamlayana kadar telafi çalışması yapıyoruz.

Önceliğimiz çocuklarımızın sağlığını korumak.

SINAV İÇERİĞİ

Çocuklarımız velilerimiz strese girmesinler. Uzakta eğitimin içeriğinde sınav konulara ilişkin içeriklerde 23 Mart haftası Türkiye müfredatında ne var ise onun içeriğini alacak çocuklar.

Sınav içeriği yüz yüze öğrendiklerinden olacak.

SINAV ERTELENECEK Mİ?

Prensip olarak bizim hedefimiz sınavı ertelememek. Koşullar uygun olduğunda sınavı ertelemeyi düşünmüyoruz. Zaruri bir durum olursa ertelenebilir. Biz bu tedbirleri aldık. Erteleme gibi bir amacımız yok.

‘PAZARTESİ KÜÇÜK SORUNLAR OLUŞABİLİR’
Uzaktan eğitim dediğimiz şey televizyon içeriği… İnternet destekli çalışmalarımız da var EBA üzerinden ama o ikinci planımızda. Bu anlamda pazartesi günü bazı küçük sorunlar oluşabilir.

Bu dersler 20’şer dakika. Neden 20 dakika diye soruyorlar. Evin içinde sınıftaki gibi konsantrasyon açısında doğru değil. Her türlü eksiği gidereceğiz.

EBA’YA ERİŞİM
Pazartesi günü yoğunluk oluşabilir. Özellikle salı gününden itibaren daha rahat bir şekilde girebilirler.

ÖZEL OKULLARA ÖDENEN ÜCRETLER, SERVİS ÜCRETLERİ, YEMEK ÜCRETLERİ…
Hukukçularla görüşüyoruz. Eğitimsel bir sorunun ötesinde hukuksal bir sorun olarak görülüyor. Bunun hukukçular tarafından verilmesi lazım.

Related posts

Son Dakika!! İstanbul’da Koronavirüs Vakasına Giden Sağlık Ekibine Dehşeti Yaşattılar

Yasemin ACAR

Vaka Sayısı Düşmeden Neden Normalleştik? Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı!

Nihal Sanlı

Uluslararası Kamuoyunda Panik Yaratan Corona Virüs Araştırması

Fatih Akgün

Yorum Yap