Teknolojix Haber
DONANIM

ADATA, Yeni SSD’sini Tanıttı

ADATA Technology, üst düzey özelliklere sahip olan yeni SSD modelini duyurdu. Sürücü, saniyede 3.500 GB veri okuma ve 3.200 GB veri yazma hızına sahip.

5G ağ oluşumu, bulut bilişim, yapay zekâ ve nesnelerin internetiyle tasarlanan SSD, kullanıcılarına gelişmiş performans, geniş depolama kapasitesi, geniş ısı aralıklarına dayanabilme (-40 C, 85C) ve güvenlik özellikleri sunuyor. Okuma ve yazma hızı normal bir hard disk’e göre çok daha fazla olan SSD’nin içerisinde birleştirdiği bu özellikler veri merkezleri, gözetleme ve taşımacılık gibi uygulamalara ideal çözümler sunuyor.

Teknik özellikleri;

NVMe 1.3 ile uyumlu olan IM2P33E8 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 SSD, kullanıcılarına 3.500 GB/sn okuma, 3.200 GB/sn yazma hızı sunuyor. İçerisinde 3D NAND Flash bellek barındıran SSD, 256 GB’dan 2 TB’a uzanan bir depolama kapasitesi aralığıyla birlikte geliyor. Bu donanımda normal sıcaklık (0 C’den 70 C’ye) ve geniş sıcaklık (-40 C’den 85 C’ye) aralıklarına sahip sürümler de bulunuyor. IM2P33E8; gelişmiş güvenlik, bütünlük ve sağlamlık için uçtan uca veri koruması ve RAID Engine kullanıyor. Ayrıca verileri güvende tutmak için AES ve TCG Opal şifreleme kullanıyor.

IM2P33E8 satın alan kullanıcılar, ADATA’nın SSD Toolbox’ını indirebilecekler. SSD Toolbox; sürücü durumu, yıpranma seviyesi ve yaşam döngüsü gibi bilgilerle kullanıcının SSD’yi gözlemlemesini ve yönetebilmesini sağlıyor. ADATA kaliteyi, uygunluğu ve güvenilirliği koruyabilmek için sıkı bir SSD onaylama sürecini kullanıyor.

ADATA’nın kullandığı bu süreç SSD’nin endüstriyel uygulamaların gerekliliğini karşılayabilmesi için fonksiyonellik testini ve güvenilirlik doğrulamasını da içerisinde barındırıyor.

Related posts

Google Kendi İşlemcisini Tasarlıyor

Murat Yap

Dokunmatik Ekrana Sahip Dünyanın En Küçük Dizüstü Bilgisayarı: Mag1

Yasemin ACAR

Apple, iPhone 9 modelini koronavirüs sebebiyle erteleyebilir!

Fatih Akgün

Yorum Yap