Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ OYUN SEKTÖREL YAŞAM

Adidas da Metaverse Dünyasına Atılıyor!

 

Adidas, NFT ortaklıkları ile metaverse dünyasında…

Adidas PUNKS Comic, Gmoney ve Bored Ape Yacht Club adlı üç bilindik NFT oyuncusu ile bir araya geldi ve metaverse dünyasında ilk adımını attı.

 

 

Geçtiğimiz günlerde Nike‘ın metaverse ve NFT girişimlerinin üzerine,  diğer ünlü spor markası olan Adidas da NFT ortaklıkları yaptı ve metaverse dünyasının kapılarından girdi.

 

Adidas PUNKS Comic, Gmoney ve Bored Ape Yacht Club adlı üç meşhur NFT oyuncusu ile bir araya geldi ve  metaverse dünyasında ilk adımlarını attı. Marka, bu girişimiyle “Into the Metaverse” adında NFT serisi başlatacak. NFT sahipleri, bu seri aracılığıyla ürün indirimleri alabilecek. Adidas yetkilileri,  NFT sahibi üyelerinden markaları için nasıl ürün ve deneyimler beklediğini dikkate alarak yeni girişimler oluşturacaklarını bildirdiler.

 

Adidas’ın bu girişimi, blockchain tabanlı olan ünlü oyun dünyası The Sandbox ve diğer platformlarda sanal olarak giyilebilir cihaz ve bunlara uygun olan fiziksel ürünleri içerecek. Bunun yanında Adidas, NFT alanında çok aktif topluluklardan birine dahil olmak için Bored Ape Yacht Club ve Indigo Herz isimli NFT’yi de bünyesine ekledi.

 

Blockchain meraklılarının beklediği NFT‘ler, Adidas web sitesi aracılığı ile 17 Aralık tarihi itibarı ile yaklaşık 800 dolar ya da 0,2 ETH karşılığında satışa çıkarılacak. Marka, güvenlik protokolleri dolayısıyla kaç adet NFT satılacağı bilgisi paylaşmadı. 

Related posts

ABD’de Yapılan Bir Araştırmaya Göre Çatal Bıçak Yerine Elle Yemek Yemek, İştahı Artırıyor

Yasemin ACAR

Son Dakika: ABD’deki Koronavirüs Taşıyıcılarının Yüzde 25’i Belirti Göstermediği Açıklandı

Yasemin ACAR

Call of Duty: Warzone Ücretsiz Olarak Yayınlandı! Peki Nasıl İndirilir ?

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım