Teknolojix Haber
MOBİL

Adobe Lightroom’un mobil uygulaması yapay zeka destekli yeni özellikler geldi

Popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan Adobe Lightroom‘un Android ve iOS versiyonu versiyonu çok daha güzel hale geldi. Yeni versiyonunda kullanıcılar yapay zeka ile geliştirilmiş bazı heyecan verici özelliklere kavuşuyor.

Yeni Adobe Lightroom‘da renk ve parlaklık da dahil olmak üzere birden fazla maske oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir maskeleme tuşu var. Sunulan tüm seçenekler tek dokunuşla kolayca uygulanabiliyor.

Lightroom‘un en son sürümü fotoğraftaki özneyi (kişiyi, hayvan, nesne) veya gökyüzünü otomatik olarak seçebilen yapay zeka destekleyen bir araç içeriyor. Bu yeni özellik sayesinde yapay zekayı kullanarak fotoğrafınızdaki özneyi veya gökyüzünü seçip düzenlemeleri yalnızca bu bölgelere uygulayabilirsiniz.

Yeni özellikler Lightroom 7’de kullanılabilir

Yapay zeka destekli bu yenilikler belirli türdeki görselleri, özellikle de manzara fotoğraflarını düzenleme konusunda kullanıcılara çok zaman kazandıracak. Adobe bu özellikleri küçük ekranlı akıllı telefon kullanıcıları için çığır açıcı olarak nitelendiriyor.

Güncelleme, 75’ten fazla yeni premium ön ayarın yanı sıra Lightroom topluluğunun seçimlerine göre fotoğrafınız için en iyi ön ayarları ekrana getiren yeni bir öneri motoru da sunuyor. Yukarıda bahsettiğimiz tüm yenilikler Lightroom 7 sürümünde mevcut.

Related posts

Apple’dan Zam Üzerine Zam

Fatih Akgün

Dünyanın İlk Ekran Altı Kameralı Telefonu Bakın Hangi Markadan Geldi..

Fatih Akgün

Apple Türkiye yeniden zam yaptı! İşte son fiyatlar

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım