Teknolojix Haber
İNTERNET Tanıtım TeknolojiXHaber YAŞAM

Adobe Photoshop’un NFT Özelliği Olacak

photoshop

 

Adobe‘nin fotoğraf ve resim düzenleme uygulaması olan Photoshop, NFT özelliği taşıyacak. Bütün çalışmalar, istenildiğinde NFT formatıyla kaydedilebilecek.

 

nft

 

Son zamanlarda oldukça popüler olan NFT teknolojisi,  görsel ya da video satışlarından milyonlarca dolarlık kar ettiriyor.

 

Türkçe’deki karşılığı “değiştirilemez token” olarak çevrilen non-fungible token, blockchain ağında şifrelenmiş, eşsiz token manasına geliyor.

 

nft

 

Yılın ilk çeyreğinde yaklaşık 1 milyar dolara ulaşan NFT satışları,  ilk 6 aylık dönemde ise yaklaşık 2.5 milyar dolara ulaşarak rekora ulaşmıştı.

 

Adobe Photoshop NFT Dönemini Başlatıyor!

Dünyaca tanınan yazılım devi Adobe‘nin fotoğraf ve resim düzenleme uygulaması olan Photoshop, artık NFT özellikli olacak. Bu özellik, Creative Cloud adlı hizmet kullanıcılarının yararlandığı İçerik Kimliği (Content Credentials) adlı sistem üzerinde “NFT olarak hazırla” seçeneği yer alacak.

 

photoshop programı

 

Daha tam anlamıyla hazır olmayan özellik,  ilk olarak ön izleme şeklinde sunulduktan sonra ay sonuna doğru uygulamada yerini alacak.

 

Adobe baş ürün yöneticisi Scott Belsky, Credentials adı verilen sistem sayesinde, NFT satıcısı olan kişilerin Adobe hesaplarını tercih ettiklerinde kripto cüzdanlarına bağlayarak sahip oldukları eserlerin dijital pazarlarda kendilerine ait olduğunu ispat edebileceklerini söyledi. Böylelikle, ürünlerin orijinal olup olmadığı Adobe’nin onayladığı dijital sertifika ile tescillenecek.

 

 

Related posts

Türkiye’den internet trafiği için önlem!

Fatih Akgün

Telefonunuz da bu uygulama varsa silin!

Fatih Akgün

Zoom uygulamasını kullanan öğretmenlere 58,5 dolar kesinti: Bakan Selçuk il müdürlerini acil toplantıya çağırdı (Bosanski Jezik)

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım