Teknolojix Haber
UYGULAMA YAZILIM

Adobe XD’nin güncellemesi yayında!

Kullanıcı deneyimi için Adobe tarafından geliştirilen Adobe XD (Adobe Experience Design) özellikle UX/UI alanında çalışan tasarımcılar için oldukça kullanışlı bir araç. Adobe, daha sürükleyici deneyimler için ses çalma desteği de dahil olmak üzere çeşitli yeni özelliklere sahip prototipleme aracı Adobe XD için bir güncelleme yayınlıyor. XD’nin Mart sürümü, bugün Creative Cloud müşterilerine sunuluyor.

Bu yeni sürümle ses tasarımı, prototip oluşturan kullanıcıların iş akışına eklenebilir. Bu özellik ile ses efektlerini çoğaltabildiğiniz gibi prototipte kullanırken bilgisayarınızdan ses dosyaları yükleyebilirsiniz. Geçiş eylemi ve ses yürütme eylemi gibi birden çok eylem ekleyebilirsiniz. Bu, hem bir ses dosyasını çalmanıza hem de başka bir çalışma layer’ına geçmenize olanak veriyor.

Adobe XD yeni güncelleme

Adobe kullanıcı deneyimi tasarımcısı Sam Anderson, kullanıcıların başlaması için Behance‘dan kolayca indirilebilecek bir ses koleksiyonu oluşturdu .

XD bugün birkaç özellik daha kazanıyor

Bağlantı metni: Tasarımcılar kendi çalışma yüzeylerinde (artboard) iki nesneyi birbirine bağlayabilir. Böylece kullanıcılar sayfayı doğrudan istedikleri yere kaydırabilirler.

Adobe XD güncellemesi bugün yayında

Alan metnini içerik kısayoluna sığdır : Tasarımcılar artık metin kutusunun yüksekliğini içindeki içeriğe otomatik olarak yeniden boyutlandırmak için metin kutusunun alt yeniden boyutlandırma tutamacına çift tıklayabilirler.

Adobe XD ne işe yarar?

Adobe XD, bir website veya uygulama üzerinde katmak istenilen hareket ve detayları, basit arayüzü ve çizim araçları yardımıyla simüle etmenizi sağlar. Böylece kullanıcı deneyimi ve arayüz için verdiği yeni fikirlerle size ilham kaynağı olabilir. Vektörel tasarımlar ile web sitesi üzerinde basit bir şekilde etkileşimli prototipler tasarlamanızı sağlayan Adobe XD, yine aynı amaçla kullanılan Sketch programına rakip olarak çıkarıldı.

Related posts

Ödül Getirdi!Nanoteknoloji ve Biyomalzemeler Alanındaki Çalışmalar… 

Meryem ACAR

Son Dakika!İçişleri Bakanlığının ‘park, mesire, piknik’ Alanları ile İlgili Yeni Genelgesi…

Meryem ACAR

Zoom, bazı çağrıların Çin üzerinden “yanlışlıkla” yönlendirildiğini itiraf etti

Fatih Akgün

Yorum Yap