Teknolojix Haber
SEKTÖREL YAŞAM

Air Tatiti Nui’den, Dünyanın En Uzun Uçuşu…

Dünyanın en uzun uçuşu denildiğinde son bir yıldır akıllara Singapur Havayolları geliyordu. Şirketin Airbus A350-900 ULR ile gerçekleştirdiği SQ22 sefer sayılı Singapur – New York uçuşu yaklaşık 18 saat sürüyor. Corona virüsü kısıtlamaları nedeniyle en uzun uçuş rekoru, Singapur Havayolları’ndan Air Tatiti Nui‘ye geçti.

Air Tatiti Nui’den dünyanın en uzun uçuşu!

Papeete, Tahiti merkezli Fransız havayolu şirketi, Papeete – Paris uçuşlarını gerçekleştirirken Los Angeles’a iniyor ve kısa bir süre sonra tekrar havalanıyordu.

ABD’nin seyahat yasağına Fransa’yı dahil etmesi nedeniyle Los Angeles’a iniş imkanı ortadan kalktı. 15 Mart’tan itibaren direkt uçuş gerçekleştirmeye karar verildi ve yapılan ilk uçuş ile birlikte dünyanın en uzun uçuşu gerçekleştirildi. Aynı zamanda şimdiye kadarki en uzun iç hat uçuşu gerçekleştirilmiş oldu.

THT64 sefer sayısı ile Papeete’den havalanan Boeing 787-9 Dreamliner yolcu uçağı 15715 km’lik mesafeyi kat ederek, 16 saat 30 dakika sonra Paris Charles De Gaulle Havalimanı’na teker koydu.

Papeete neresi?

Fransız denizaşırı toprağı Fransız Polinezyası’nın başkentidir. Tahiti ve Fransız Polinezyası için Papeete: kamu ve özel hükümetsel, ticari, sanayi ve mali hizmetlerin ve turizmin ana merkezidir; ayrıca sık kullanılan bir emir limanıdır.

Related posts

Google sayesinde 22 yıl önce kaybolan adam bakın nasıl bulundu

Fatih Akgün

Türkiye Günde 1 Milyon Adet Tek Kullanımlık Maske Ürettiğini Açıkladı

Yasemin ACAR

Toyota’dan Geri Çağrılan Araçlar İçin Açıklama

Fatih Akgün

Yorum Yap