Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

AirPods Pro kulaklıklar ülkemizde satışa başladı

Apple’ın yeni kablosuz kulaklığı AirPods Pro ülkemizde de satışa başladı. Apple’ın aktif gürültü engelleme ve optimize edilmiş bir tasarımla biraz daha yüksek fiyat etiketiyle tanıttığı AirPods Pro kablosuz kulaklıklar resmi sitesi üzerinden de satışa başladı.

Özellikleri ve fiyatı;

Yeni kulaklığın en önemli özelliği aktif gürültü engelleme sisteminin olması. Her kulaklık parçasındaki iki mikrofondan elde edilen veriler yazılım üzerinden sürekli olarak analiz ediliyor ve arka plandaki gürültü engelleniyor. Sistemin saniyede 200 kere ses sinyallerini analiz ettiği belirtiliyor.

Şeffaf mod ise dışarıdaki gürültüyü rahatsızlık oluşturmayacak şekilde kulağa veriyor. Böylece müzik dinlerken aynı anda dışarıda olan biteni de takip edebiliyorsunuz. Dış kısımdaki yüzeye baskı uygulayarak gürültü engelleme ve şeffaf mod arasında geçiş yapılabiliyor.

AirPods Pro bünyesinde 10 adet ses çekirdeğine sahip H1 yongası yer alıyor. Gürültü engelleme özelliğinde önemli rol oynayan yonga ayrıca sürekli Siri komutlarınızı da dinliyor. Adaptif ekolayzır özelliği kulağınızın yapısına göre müziğin düşük ve orta frekanslarını ayarlayabiliyor. Yüksek aralıklı özel bir amplifikatör ise hem verimlilik sağlıyor hem de berrak sesler üretiyor.

Enerji verimliliği sayesinde tek şarj ile 5 saate kadar dinleme ve 3.5 saate kadar konuşma mümkün. Gürültü engelleme açıkken 4.5 saat dinleme yapılabiliyor. Kablosuz şarj olabilen kılıf ise ekstradan 19 saate yakın süre ekliyor.

En düşük iOS 13.2, iPadOS 13.2, watchOS 6.1, tvOS 13.2, macOS Catalina 10.15.1 sürümü gerektiren AirPods Pro modeli 1899TL fiyat etiketi ile resmi sitede satışa çıktı. Normalde kablosuz şarj özelliği olmayan bir kılıf seçeneği de mevcut ancak şimdilik ülkemizde satılmayacak gibi görünüyor.

Related posts

Merakla Beklenen Samsung’un Tasarım Harikası Kablosuz Kulaklığı Galaxy Buds Live Tanıtıldı

Fatih Akgün

Honor şirketi MagicBook Pro2021 ve Band6’yı tanıttı.

Oppo, İlk Akıllı Saatinin Ekran Özelliklerini Açıkladı

Yasemin ACAR

Yorum Yap