Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

Akaryakıta Önce Zam Sonra İndirim Geldi

Benzin, uluslararası piyasalarda geçen haftayı bir miktar artışla kapatmış ve tonu 279 dolardan 289 dolara çıkmıştı. Bu nedenle gece yarısı 7 kuruş zam bekleniyor. Ancak, Brent petrol ve ürün fiyatları düşüşe geçti. Bu düşüşün etkisiyle benzinde çarşambadan geçerli en az 6 kuruş, motorinde de perşembeden geçerli 20 kuruş düzeyinde indirim bekleniyor.

Akaryakıt fiyatları, koronavirüsün etkisiyle küresel ekonomide yaşanan gelişmelere bağlı olarak dalgalanmaya devam ediyor. Benzinde, geçen hafta 1 TL 11 kuruş indirim yapıldı. Bu indirim sonrasında benzin fiyatı, motorin fiyatının altına düştü. Benzinin litresi, (illere göre küçük değişiklik gösterebilir) 5 TL 63 kuruşa gerilerken, motorin 5 TL 75 kuruşta kaldı.

Benzin, uluslar arası piyasalarda geçen haftayı bir miktar artışla kapattı. Benzinin tonu 279 dolardan 289 dolara çıktı. Bu gece 7 kuruş zam bekleniyor.

FAİZ KARARI SONRASI DÜŞÜŞE GEÇTİ, İNDİRİM YOLDA

Ancak, ABD Merkez Bankası`nın, Covid-19 salgınına karşı, faizi yüzde 0.0-0.25 aralığına indirmesinin ve ardından faiz indiriminin sürebileceğine ilişkin sinyal vermesinin etkisiyle petrol fiyatları yüzde 3.0 dolayında düştü. Bu düşüşün etkisiyle çarşambadan geçerli en az 6 kuruş indirim hesaplanıyor. Motorinde de çarşambayı perşembeye bağlayan gece 20 kuruş düzeyinde indirim gündeme gelebilir.

Related posts

Tesla Model 3’ün Gizemli Kamerasının Sırrı Çözüldü

Fatih Akgün

Fahiş fiyat artışı yapan 283firmaya ceza

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yeni CN7 Hundai Elentra’dan İlk Resmi Detaylar!

Fatih Akgün

Yorum Yap