Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Akıllı direnç bandı teknolojisi ile sporu eve taşıyın!

Akıllı direnç bandı sayesinde spor rutininizi kendiniz kontrol edebilir ve mobil uygulama üzerinden egzersizlerinizi takip edebilirsiniz.

Geleneksel yollarla yapılan harika diye tanımlayabileceğimiz egzersiz iki yolla anlaşılır.. Yapılan egzersiz ki bu bariz olandır ve alınan geri bildirimdir. Egzersiz önemli olduğu kadar ne kadar ilerlediğinizi ve ne kadar iyi gittiğinizin geri bildirimini almak da o kadar önemlidir.

Spor yapmak bazen bizim için zor bir hale gelebiliyor. Koşturma ile geçen bir günün ardından yorgun olduğumuz için sporu erteleyebiliyor, hafta sonu geldiğinde ise spor yapmak gözümüzde fazlaca büyüyebiliyor.

Akıllı direnç bandı sayesinde spor rutininizi kendiniz kontrol edebilir ve mobil uygulama üzerinden egzersizlerinizi takip edebilirsiniz. Geliştirilen spor salonunu eve taşıyan bu egzersiz teknolojisi size birçok avantaj sağlıyor.

Spor rutini oluşturmak herkes için kolay değil. Bunun farkında olan bazı girişimciler ise yeni ve pratik teknolojiler ile birlikte insanların evlerinde kolay bir şekilde egzersiz yapılmasını sağlamak için bu teknolojiyi geliştirmişler.

Bir Kickstarter projesi olan STRAFFR,  spor salonuna bir türlü gidemeyen ya da egzersizden kaçan kişiler için tasarlanmış.

Dışarıdan sıradan bir direnç bandı gibi görünen bu ürünün içine yerleştirilen akıllı sensörler sayesinde hem  kendi egzersiz rutininizi takip edebiliyorsunuz hem de mobil uygulamasından ne kadar süre çalışacağınızı belirleyebiliyorsunuz.

Akıllı direnç bandı gerilmesine göre mobil uygulama ile etkileşime giriyor ve istediğiniz şekilde sizi yönlendirebiliyor.

Vücudunuzun her yerini özel programlar ile ile de çalıştırabiliyorsunuz. Oldukça kolay bir kullanım sunan bu ürünün yoğun tempoda çalışan kişiler için epey pratik bir yardımcı olacağı kesin.

 

Related posts

Qualcomm’dan kablosuz kulaklıklara bir yenilik daha!

Fatih Akgün

Apple’ın Sır Gibi Sakladığı AR Gözlükler!

Apple Türkiye’den bomba kampanya; Ücretsiz AirPods !

Büşra Seyhan

Yorum Yap