Teknolojix Haber
BİLİM İNTERNET SOSYAL MEDYA TEKNOLOJİ (Genel) YAŞAM

Akıllı Saatler için Google Play Store Atılımı

Wear OS işletim sisteminde desensel değişikliklere giden Google, uygulama mağazası Play Store’u da görmezden gelmedi. Google Play Store için yayınlanan geniş çaplı güncelleme tasarımsal açıdan kullanıcılara daha iyi bir tecrübe sunmakta.

Wear OS için Play Store güncellemesi yayınlandı

Açılır menü ekranının arama düğmesini kapatması gibi problemler dolayısıyla değişikliğe giden Google, yapılan güncelleme ile bu hatalarını giderdi. Arama butonunu üst kısma konumlandıran Google, daha koyu bir arka plan deseni ile görsel anlamda düzeltmeler yaptı.

Daha sade bir tasarıma kavuşan Wear OS, bir çok tasarım değişikliğini beraberinde getiriyor. Ayrıca yeni tasarım sayesinde, uygulamalar, hesaplar ve ayarlara hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Ek olarak “telefonumdaki uygulamalar” menüsü de eklendi.

Google bu güncellemede sistemsel değişikliklere gitmedi. Temel olarak basic tasarım problemleri üzerinde çalışmış görünüyor. Google’dan yapılan açıklamada ise, radikal bir tasarım değil ama faydalı bir güncellemenin geldiğiydi.

Şu anda güncellemeyi Mobvoi TicWatch Pro 4G, Fossil Sport ve Misfit Vapor 2 akıllı saatler almış durumda.

Daha sade ve kullanışlı bir arayüz getirilmiş olsa da, Google’ın giyilebilir teknolojiler uygulamalarında rakibi Apple’ı yakalamak konusunda çok daha fazla çaba sarfetmesi gerekiyor gibi.

Related posts

GOOGLE SELFİE FİLTRELERİNİ KALDIRACAK MI?

M. Büşra Kaya

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve GSM Operatörleri Yeni Dönemi Birlikte Değerlendirdi!

Semih Bozkurt

Afrika’da Yeni Bir Okyanus Oluşuyor!

Nihal Sanlı

Yorum Yap