Teknolojix Haber
YAPAY ZEKA

Alınan önlemler ”Yapay Zeka” ile kontrol ediliyor

Çin’de başlayan ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan COVID-19 salgını ülkemizi de etkisi altına aldı. Salgının kontrol altına alınması ve hayatın normale dönmesi için tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir mücadele veriliyor. bu mücadelede tüm sektörler çalışanları, ve müşterilerinin salgından etkilenmemeleri için önlemler alıyorlar.

COVID- 19 salgının yayılmasını önlemede en büyük destek teknoloji üreticilerinden geliyor. Trio Mobil CEO’su Nevzat Ataklı, COVID-19 salgının yayılmasının önlenmesinde teknolojinin büyük önem taşıdığını belirterek, şunları söyledi; “Mobil Uygulamalar, Yapay Zekâ, 3D yazıcılar ve diğer teknolojiler virüs salgınını yayılmasının önlenmesinde büyük önem taşıyor. Trio Mobil olarak geliştirdiğimiz çözümler virüsün yayılmasının önlenmesinde işletmelerin en büyük yardımcıları oldu. İşletmeler bu çözümler sayesinde iş yerine giriş çıkışı takip edebiliyor, çalışanlarının aralarında sosyal mesafeyi koruyup korumadıklarını, ya da bulunmamaları gereken bir yerde olup olmadıklarını kolayca kontrol edebiliyor” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yayınladığı bildiride üretim tesislerinde ve iş yerlerinde çalışanlar arasında 1,5 metrelik sosyal mesafenin bırakılması ve çalışanların sadece önceden belirlenmiş alanları kullanmaları  en önemli önlemler arasında bulunuyor.

Trio Mobil Kişi sayar Çözümü, iş yerlerine ve üretim tesislerine giriş çıkışların denetim altına alınması, istenilen noktalarda kişi giriş çıkışlarının dijital olarak takip edilip kontrol altına alınmasını sağlıyor. İşletmeler, sahada çalışan personellerinin anlık takibini yapabiliyor ve konumlarını hem anlık hem de geçmişe yönelik olarak görüntüleyebiliyor. Bu teknoloji aynı zamanda Alzheimer hastalarının takibinde de kullanılabiliyor.

Related posts

İBB İş Görüşme Süreçlerini Robotik Olarak Sürdürecek

Fatih Akgün

İlk Yapay Zeka Polisi Göreve Başladı

Fatih Akgün

Hiç Şaşırmadık…Trump,Yapay Zekayı da “Bozdu”

Yorum Yap