Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Amazon’ un COVİD-19 salgınına karşı aldığı önlem!

 Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketi olan Amazon, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında çalışanlarının vücut sıcaklığını ölçecek termal kameralar kullanmaya karar verdiğini açıkladı.

 Dünyanın en büyük perakende satıcısı konumunda bulunan Amazon, pek çok fabrikanın üretimi durdurduğu şu günlerde hizmetlerine son hızla devam ediyor. Covid-19 dan çalışanlarını ve kendisini korumayı amaçlayan firma, ABD’de bulunan 70’in üzerindeki deposuna termal kamera sistemleri kurdu. Böylece bu tesislerde çalışanlar, olası bir hastalık riskine karşı önceden kontrol edilecek.

Bu kameralar kişilerin ve çevrelerinin sıcaklığını ölçüyor. Kameralar bir kişinin ateşi olduğunu düşündüğünde uyarı veriyor. Bu kişiler daha sonra termometreyle de tekrardan kontrol ediliyor. Yeni termal kamera sisteminin daha az zaman harcadığı ve teması azalttığı belirtiliyor.

Amazon, nisan ayının başından itibaren Avrupa ve ABD’deki tesislerinde çalışanlara maske vermeye başlamıştı. Firmanın ateş ölçümlerine başlaması da aynı döneme denk geliyor. Bu noktada firmaya işçi sağlığı konusunda yöneltilen eleştiriler de etkili olmuştu.

Virüs nedeniyle Online alışverişe yönelen insanların artmasıyla birlikte Amazon oldukça yoğun çalışmaya başlamıştı. Firmanın çalışanlara kişisel korunma ekipmanı sağlayamadığı veya hastalıklı çalışanları tespit edilse de depolarını kapatamadığı belirtilmişti.

Related posts

Trendyol “Kapalıçarşı Trendyol’da Paketi” İle Geliyor

Fatih Akgün

Elon Musk, Koronavirüse Rağmen Pes Etmiyor!

Asus’tan evden çalışan ve eğitim görenler için müjde!

Fatih Akgün

Yorum Yap