Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Amazon’dan Koronavirüs Mücadelesinde Türkiye’ye 3,5 Milyon TL Destek

Amazon, koronavirüs mücadelesine destek çalışmaları kapsamında,Türkiye’ye 3,5 milyon TL bağış yaptı.

Amazon.com.tr, Türkiye‘de yeni tip koronavirüs krizinden en fazla etkilenen kesimlerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere de 3,5 milyon TL bağış yaptı.

Amazon.com.tr adresinde yer alan bilgiye göre, Avrupa genelindeki Amazon web sitelerine yerleştirilen bağış linki aracılığıyla tüketicilerin yardım kuruluşlarına bağış yapması sağlanıyor. Şirket, Türkiye’de de benzer uygulamayla Amazon.com.tr web sitesine yerleştirdiği bağış linki aracılığıyla müşterileri IBAN üzerinden Kızılay‘a bağışa yönlendiriyor.

3,5 MİLYON TL BAĞIŞ YAPILDI

Amazon ayrıca, Türkiye’de Kovid-19 krizinden en fazla etkilenen kesimlerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 3,5 milyon TL bağış yaptığını da bildirdi.

Bağış kapsamında, kamu hastanelerinin acil olarak ihtiyaç duyduğu solunum sorunlarına karşı kullanılacak tıbbi alet ve cihazlar tedarik edilerek ihtiyaç duyan kurumlara dağıtılacak.

Bağışlanan solunum cihazları, Kovid-19 tedavisi gören hastaların akciğer kapasitesinin sürdürülmesinde önem taşıyor. Cihazların Kızılay aracılığı ile tedarik edilerek ilgili kuruma teslim edilmesini sağlayan bu bağış, Amazon’un dünya genelinde yürüttüğü çalışmaların bir parçası olarak hayata geçirildi.

Çalışmalar arasında ayrıca; Amazon Web Services’in (AWS) AWS Teşhis Geliştirme Girişimi var. AWS’nin Kovid-19‘un hızlı ve hatasız teşhis edilebilmesi ve  hızlıca tedavilere yönlendirilebilmesi pandemi sürecinin global boyutta kısaltılması adına yapılan çalışmalara destek sağlıyor.

İLK AŞAMADA 20 MİLYON DOLARLIK BÜTÇE AYRILDI

Program, teşhis sürecini daha etkili bir hale getirmek için çalışmalar yapan kişi ve kuruluşları destekliyor.

Çalışma yapan kişi ve kuruluşların, teşhis süreçlerini geliştirmeleri, bu programları pazara daha hızlı sürebilmelerini ve ortak çalışmalar yürütebilmeleri adına bir araya getiriyor.

Amazon, araştırma, inovasyon, geliştirme çalışmalarının hızlandırılmasını sağlamayı amaçlıyor

Kovid-19 ve pandemi gibi diğer bulaşıcı hastalıkların yayılmasını engelleme ve teşhis süreçlerinin geliştirilmesi amacıyla destek sağlıyor.

Program için ilk aşamada 20 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı. 

Related posts

Renault 2020 Makyajlı Koleos

Fatih Akgün

Samsung,  Maske Üretimine El Attı

Karayolları Genel Müdürlüğünün Yeni Araçları

Fatih Akgün

Yorum Yap