Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

Android 11 Beta Sürümü Yanlışlıkla Yayınlandı!

Corona virüsü salgını sebebiyle birçok etkinliğin iptal olduğu teknoloji sektörü bu kez ABD’deki olaylar nedeniyle ertelemeler yaşıyor. PlayStation 5 tanıtım etkinliğinin ve Android 11 Beta lansmanının ertelendiğini sizlere duyurmuştuk.

Google, Android 11 Beta sürümünü yanlışlık yayınladı

Normalde 3 Haziran günü yani yarın gerçekleştirilecek olan lansman sonrasında Beta sürümü geliştiricilere sunulacaktı. Etkinliğin ertelenmesi Beta sürümünü de erteledi, ancak Google yanlışlıkla güncellemeyi yayınladı.

XDA’dan Mishaal Rahman tarafından toplanan raporlara göre Beta sürümü RPB1.200504.018 yapım numarasını taşıyor. En az iki Pixel 4 XL ve potansiyel olarak diğer birkaç  tane modelin güncellemeyi aldığı görüldü.

Aslında geçtiğimiz yıllarda da buna benzeyen durumlar yaşandı, ancak bunlar “Google çalışanlarına özel güncellemeler” olarak karşımıza çıkıyordu. Bu sürümde böyle bir durum söz konusu değil ve Google çalışanı olmayan kişiler bu güncellemeyi aldı. Tabi, durumun fark edilmesi üzerine güncelleme kısa bir süre içerisinde geri çekildi. Bu kapsamda sadece güncellemeyi indiren cihazlar Android 11 Beta’yı kullanmaya devam edebiliyor.

Related posts

İlk Bakışta GameMaker

Fatih Akgün

VR Teknolojisi ile Eğitim Yeniden Şekillenecek

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Dünya Sağlık Örgütü Geçiş Dönemi Konusunda Uyardı

Fatih Akgün

Yorum Yap