Teknolojix Haber
YAZILIM

Android 11’den Güzel Bir Yenilik!

Telefonunuza Çöp Kutusu Geliyor

Android’in yeni sürümünde gözden kaçan bir işlev, yanlışlıkla dosya sildiğinizde dosyaları hemen geri getirmenize olanak sağlayacak!

Beta sürümü uyumlu Pixel telefonlara yüklenebilen Android 11‘in gizli kalan yenilikleri, ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu kez silinen dosyaları geri getirmenizi sağlayan Geri Dönüşüm Kutusu işlevi ortaya çıktı.

Çöp kutusu klasörü, aslında şubat ayında yayınlanmaya başlanan geliştirici ön izleme sürümlerinde bulunuyordu fakat çoğunlukla fark edilmedi. İşlev, aynı Windows’taki Geri Dönüşüm Kutusu gibi çalışıyor ve silinen dosyaları 1 ay boyunca geri döndürmeniz için size zaman sağlıyor. Android’de şu an herhangi bir dosyayı sildiğinizde, dosya tamamen siliniyor ve yedeğiniz yoksa dosyayı geri getirmeniz mümkün değil. Bununla birlikte bazı üreticiler ve uygulamalar, kendi Çöp Kutusu işlevlerini sunuyorlar.

Uygulamaların yeni işlevi kullanması için geliştiricilerin kendi uygulamalarında bazı yenilikler yapması gerekecek. Bu yüzden Çöp Kutusu, farklı uygulamalarda farklı şekillerde görünebilir.

Yanlışlıkla sildiğiniz bir şarkıyı veya fotoğraf klasörünü geri getirebilmek, bizleri ortaya çıkabilecek sıkıntılı durumlardan ve baş ağrılarından kurtaracak. Android 11‘in bu yılın ilerleyen aylarında yayınlanması bekleniyor.

Related posts

Covid-19 ile Mücadelede Liseli Gençler İş Başında!

Yağmur Kübra Yazıcı

iPhone’da Wi-Fi ile internete bağlanıyorsanız dikkat! Bu ayarı değiştirin!

Fatih Akgün

TÜRK BİLİM İNSANINDAN SU ALTI GÖRÜNTÜLEMEDE RENK BOZULMASINDA ÇIĞIR AÇAN BULUŞ

Fatih Akgün

Yorum Yap