Teknolojix Haber
İNTERNET

Android Kullanıcıları Dikkat! Bankacılık Verilerini Çalan Casus Yazılım Tespit Edildi

 Android telefonları hedef alan ve kullanıcıların bankacılık verilerini çalan yeni bir zararlı yazılım tespit edildi. Güvenlik araştırmacıları, EvenBot adlı casus yazılımın yakında yaygın bir şekilde saldırılarda kullanıbileceği konusunda uyarıda bulundular.

Cybereason adlı güvenlik şirketinden araştırmacılar, insanların bankacılık sistemlerine ve diğer finans uygulamalarına giriş yapmak için kullandıkları kimlik bilgilerini çalmak üzere tasarlanmış  EventBot adlı zararlı yazılım tespit etti. Üstelik Android telefon kullanıcılarını hedefleyen bu kötü amaçlı yazılımı düzenli olarak güncelleniyor.

Bu zararlı yazılım, Android cihazlara tam olarak erişebilmek için Android root dizininde yetki sahibi olan uygulamalar gibi davranıyor. Cihaza gelen iki faktörlü doğrulama mesajlarına eriştikten sonra mesajları sistemden silerek şüphe çekmiyor. EventBot, finans uygulamalarının yanı sıra yaklaşık 200 bankacılık ve kripto para cüzdanı uygulamasından veri sızdırabiliyor.

EventBot ekranda yapılan her dokunmayı sessizce kaydedebiliyor, diğer yüklü uygulamalardan gelen bildirimleri okuyabiliyor ve hackerlara kurbanın cihazında neler yaptığına dair bilgi verebiliyor.

Güvenlik uzmanı Assaf Dahan, Müşteri tabanı izleyicimiz henüz canlı saldırılar tespit etmedi, ancak bunu yapmaya çok yaklaşıyorlar açıklamasını yaparak siber saldırganların uygulamayı test ettiğini ve kötü amaçlı yazılımı mobil bankacılık müşterilerine saldırmak için kullanmaya başlamalarının an meselesi olduğunu söyledi. Henüz Saldırganların casus yazılımı akıllı telefonlara taşımak için hangi yolu kullanacakları şimdilik bilinmiyor.

Related posts

Evde eğlenceli vakit geçirebileceğiniz birkaç site tavsiyemiz var !

Fatih Akgün

YouTuber, Paylaştığı UFO Videolarıyla İzleyenleri Şaşırttı

admin

WiFi 6E standardı duyuruldu

Fatih Akgün

Yorum Yap